Азаров доручив Бойку придумати, як не платити Росії за газ з бюджету

Прем'єр виділив три напрямки роботи уряду для стабілізації ситуації на газовому ринку.

Голова Кабінет міністрів Микола Азаров доручив міністру палива й енергетики Юрію Бойку до звести мінімуму бюджетні витрати в розрахунках за газ з РФ, а на квітень - взагалі обійтися без використання ресурсів держбюджету.

Прем'єр заявив, що Кабінет міністрів планує увести диференційовану систему оплати за газ.

"Ми активно, інтенсивно здійснюємо контакти з нашими російськими колегами. Наступного тижня наша делегація відбуде до Москви. Мають бути зустрічі і на вищому рівні", - заявив він.

"Наше завдання переглянути невигідний для України контракт, що мав місце - це перший напрямок роботи. Другий напрямок - скорочення витрат, втрат і розкрадань ресурсів у системі, що займається продажем і розподілом газу", - сказав Азаров.

"Перед міністром палива й енергетики на березень поставлене завдання до мінімуму звести бюджетні витрати в розрахунках за газ з Росією, підкреслюю - до мінімуму, а на квітень - обійтися цілком без використання ресурсів бюджету. Нагадую, що в попередні місяці практично всі платежі за газ здійснювалися за рахунок бюджетних ресурсів", - пояснив він.

Третій напрямок, за словами Азарова, зводиться до наведення порядку у системі платежів за газ.

"Якщо рівень платежів за газ складає близько 20%, а 80% - це неплатежі, то - це ненормально. Газ такий же товар, як і решта", - обурився прем'єр.

Ці три елементи, упевнений Азаров, дадуть можливість урядові переглянути політику ціноутворення на природний газ.

"Необхідно розглянути можливість диференційованого підходу до ціноутворення. Одні можливості в людей бідних платити за газ, зовсім інші в людей багатих. Це питання знаходиться на вивченні і найближчі місяць-два таке рішення буде ухвалено", - сказав він.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що новий український уряд планує підвищити ціни на газ для населення. Але стосуватиметься така політика лише "багатих".

Читайте також:

Клюєв: тарифи на газ не зростуть, якщо створити газовий консорціум

Новий уряд підвищить ціну на газ для населення

Україна уп’ятеро збільшила імпорт газу

ВідеоАзаров доручив придумати як платити Росії за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: