Азаров готує енергетику до продажу

Суд відновив дію розпорядження Кабміну про передачу держпакетів акцій 15 енергокомпаній зі статутного фонду НАК "Енергетична компанія України" в управління ФДМ.

Уряд повернувся до ідеї приватизації обленерго, розблокувавши в суді власне рішення про передачу акцій 15 обленерго Фонду держмайна.

4 листопада за позовом уряду і Фонду держмайна Київський апеляційний адміністративний суд відновив дію розпорядження Кабміну про передачу держпакетів акцій 15 енергокомпаній зі статутного фонду НАК "Енергетична компанія України" в управління ФДМ, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Кабмин повернулся другим током".

Це розпорядження було оскаржено в суді 2 червня за позовом Генпрокуратури, але, як зазначається у матеріалах справи, розміщених у понеділок в реєстрі судових рішень, адмінсуд виніс рішення з порушенням норм матеріального права.

Тепер за розпорядженням Кабінету міністрів Мінпаливенерго має передати ФДМ 60%+1 акцію Вінницького, Волинського, Закарпатського, Хмельницького, Миколаївського, Чернівецького, Донецького, Харківського обленерго, "Крименерго" і "Дніпроенерго", 60,25% "Запоріжжяобленерго", 60,06% "Луганськобленерго", 51% "Тернопільобленерго", 50%+1 акцію "Київенерго" і 46% "Черкасиобленерго".

За словами співрозмовника видання в Мінпаливенерго, акції планується передати на баланс ФДМ вже до початку березня, а аукціон з їх продажу провести наприкінці квітня-початку травня.

"Нам потрібно в наступному році продати ті активи, за які можна виручити кошти. На ці компанії є чотири-п'ять потенційних покупців, і тому ми очікуємо, що приватизація пройде успішно", - наголосив він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів переглянув критерії приналежності об'єктів державної власності до таких, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Згідно із урядовою постановою №999 від 3 листопада, зі списку стратегічних підприємств фактично виключено чотири теплові енергогенеруючі компанії.

Читайте також:

В уряді хочуть приватизувати метро

Уряд виключив енергогенеруючі компанії із переліку стратегічних підприємств

Януковича закликали дозволити продаж обленерго

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: