Азаров хоче за 5 років зняти Україну з "газової голки"

Азаров у "фейсбуці" розповів про свої плани щодо зниження залежності України від російського газу.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що через п'ять років в Україні не буде критичної залежності від імпортного газу.

На думку Азарова, уряд зобов'язаний забезпечити усіх громадян можливістю отримувати достатню кількість газу за прийнятною ціною, про це  глава уряду написав на своїй сторінці в Facebook, передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Ось з цього ми виходимо, коли ведемо переговори і доводимо нашим російським партнерам, що, в першу чергу, несправедлива ціна завдає збитку інтересам наших громадян", - запевняє прем'єр.

Але справа не лише в переговорах з Росією, відмітив Азаров. "Це очевидно, що надмірна залежність від імпортного газу - погана для нас перспектива. Тому так серйозно ми зайнялися непростими довгостроковими проектами збільшення власного видобутку. Сподіваюся, років через п'ять ми уперше зітхнемо вільно і побачимо, що залежність від імпортного газу вже некритична", відмітив він.

Крім того, за словами прем'єра, уряд серйозно зайнявся енергозбереженням. "Сьогодні винесли на обговорення проект: за два роки встановити лічильники тепла в усіх квартирах. Тобто, люди платитимуть не за увесь будинок, а персонально за своє опалювання. І зможуть самі регулювати витрати. Зараз вирішуємо, як компенсувати виготовлення таких лічильників на вітчизняних підприємствах. Хотілося б знати, як люди відносяться до такої ідеї, які ще є пропозиції по економії енергоресурсів", - написав прем'єр.

Нагадаємо, нещодавно Азаров заявив, що протягом найближчих років Україна має скоротити обсяги закупівель російського газу в три рази. Замінити імпортний газ глава уряду планує вугіллям вітчизняного видобутку.

Варто також відзначити, що український газовий монополіст НАК "Нафтогаз України" планує до 2013 року інвестувати у збільшення видобутку природного газу 300 млн дол.

Читайте також:

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Україна може здобути "газову" незалежність через 7 років

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Україна шукає альтернативу російському газу за прикладом США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: