Перейти до змісту
Азаров на наступному тижні подасть до Ради бюджет з дефіцитом в 5% ВВП

Азаров на наступному тижні подасть до Ради бюджет з дефіцитом в 5% ВВП

Прем'єр має намір знизити дефіцит в проекті державного бюджету країни на 2010 рік.

Уряд України завдяки домовленостям з Росією про зниження ціни на природний газ планує знизити дефіцит в проекті державного бюджету країни на 2010 рік з 6% ВВП до 5% ВВП. Про це заявив прем'єр Микола Азаров на зустрічі з членом Єврокомісії Стефаном Фюле, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Ми плануємо мати 5% дефіциту бюджету, і 1% залишаємо на дефіцит НАК "Нафтогаз". Правда, я планую, що у зв'язку з підписанням газової угоди з Росією, ми "Нафтогаз" зробимо бездефіцитним", - сказав Азаров.

Він повідомив, що Кабінет міністрів планує подати проект держбюджету-2010 до Верховної ради наступного тижня. "Я думаю, що ми будемо просити парламент, щоб він дуже швидко розглянув проект бюджету", - підкреслив глава уряду.

За його словами, основні показники проекту бюджету були узгодження з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Прем'єр також повідомив, що уряд пропонує суттєво скоротити державні витрати, зокрема, обмежити високооплачувані пенсії, і ввести бюджетні збори на розкіш, наприклад, на дорогі автомобілі.

У той же час Азаров відзначив, що Кабінет міністрів пропонує підняти пенсії і заробітні плати тим категоріям людей, хто має доходи нижче прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, парламент і уряд України не змогли вчасно затвердити держбюджет на 2010 рік. Прем'єр Микола Азаров за підсумками переговорів з місією МВФ в кінці березня 2010 заявив, що уряд узгодив з фондом дефіцит держбюджету-2010 рік на рівні 6% ВВП.

Держбюджет України в 2009 році зведений з дефіцитом 11,4% ВВП (+103800000000 грн). Уряд вже затвердив Бюджетну декларацію на 2011 рік, що передбачає скорочення дефіциту держбюджету до 4,5% ВВП.

Читайте також:

Янукович: Україна отримає від Росії 40 мільярдів інвестицій

Підписані доповнення до газових контрактів скасовують штрафні санкції для України

Опозиція: Янукович розпродає Україну

Опозиція вимагає імпічменту Януковичу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин