Азаров наказав обмежити максимальний розмір пенсії

Азаров засмутився, що в Україні деякі отримують по 800 гривень пенсії, а інші – по 50 тисяч, тому доручив терміново підготувати законопроект про обмеження максимального розміру пенсії.

Прем'єр Микола Азаров доручив підготувати законопроект про обмеження максимального розміру пенсії. Про це йшла мова під час його зустрічі з главою правління Пенсійного фонду Борисом Зайчуком.

"Абсолютно неправильно і несправедливо, що одні люди у нас отримують по 800 гривень пенсії, а інші – по 50 тисяч, причому отримують із солідарного фонду", - підкреслив Азаров.

"Розробіть такий законопроект, щоб уже з 1 січня наступного року ми ліквідували цю соціальну несправедливість, створену попередньою владою. Порахуйте, як обґрунтовано обмежити максимальний розмір пенсії – можливо, 10-12 мінімальних пенсій, і порахуйте, яку економію коштів це дасть", - сказав прем'єр.

Крім того, він доручив розглянути питання про зміну віку виходу на пенсію для окремих категорій громадян.

"Почати треба з державних службовців. Порахуйте, яка економія коштів буде від збільшення віку виходу на пенсію для чиновників. Водночас розберіться і запропонуйте, як і для кого розумно обмежити можливість пільгового виходу на пенсію, буває, у 35 років", - зазначив Азаров.

"Як стимулювати людей працювати довше і відкладати отримання пенсії. А після подолання дефіциту Пенсійного фонду можна буде повернути ці "відтерміновані" пенсійні виплати", - заявив він.

Також прем'єр-міністр переконаний, що негайно треба переходити до накопичувальної системи пенсійного страхування.

У свою чергу глава правління Пенсійного фонду заявив: "Пенсійні виплати здійснюються у повному обсязі, у встановлений законом термін. Листопад ми профінансували, і до 25 грудня повністю виплатимо пенсії за грудень".

Водночас він підкреслив, що незважаючи на зростання на 19% порівняно з минулим роком доходів Пенсійного фонду, дефіцит коштів поточного року становить 26,6 мільярда гривень.

"Минулого року країна втратила майже мільйон робочих місць, знову поширилась виплата "тіньових" зарплат і незаконна неповна виплата зарплати, незмінною залишена спрощена система оподаткування, яка дуже мало дає в солідарний Пенсійний фонд", - наголосив прем'єр.

"Тому такий же дефіцит очікується наступного року. Отже, Пенсійний фонд і далі змушений брати позички. Бездефіцитна робота Фонду, на думку глави правління, можлива лише за умови оптимізації пенсійних виплат і законодавчих змін пенсійної системи в цілому", - підкреслив Азаров.

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович відзначив нагальну необхідність якомога швидше розпочати проведення пенсійної реформи.

МВФ, як відомо, наполягає на збільшенні пенсійного віку для українців

Читайте також:

Янукович взявся за пенсійну реформу

Пенсійна реформа: пенсійний вік підвищать і чоловікам

Пенсійна реформа почнеться ще до кінця року

ВідеоАзаров наказав обмежити максимальний розмір пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: