Азаров: українська промисловість зупиниться через нову ціну на газ

Азаров припускає, що за ціною на газ у 330 доларів за тисячу кубів хімпром зупиниться, а гірничо-металургійна галузь працюватиме з мінусовою рентабельністю.

Нова ціна російського газу у 330 доларів за тисячу кубометрів для України є неприпустимою в контексті бюджету на 2010 рік і призведе до зупинки та нерентабельної роботи низки галузей української промисловості.

Про це сказав прем'єр Микола Азаров, обговорюючи питання бюджету-2010 із президентом Віктором Януковичем на щотижневій зустрічі в вівторок.

Азаров зазначив, що головна проблема в роботі над проектом бюджету-2010 - розрахунок макроекономічних показників, а від ціни на газ залежить рентабельність роботи насамперед хімічної промисловості і гірничо-металургійного комплексу, а також нормальне функціонування підприємств житлово-комунальної сфери.

"Вочевидь, що за ціною на газ у 330 доларів за тисячу кубів хімпром зупиниться, а гірничо-металургійна галузь працюватиме з мінусовою рентабельністю. Тож, відповідно, не буде і бюджетних надходжень", - сказав Азаров, повідомляє прес-служба президента.

Прем'єр також зазначив, що за ціни на "блакитне паливо" у 330 доларів США за тисячу кубометрів НАК "Нафтогаз", обтяжений попередніми боргами, матиме касовий розрив майже у 60 млрд грн.

"Це неприпустимо для бюджету, адже його загальний дефіцит обчислюється, в тому числі, з урахуванням дефіциту НАК", - сказав Азаров.

"Ми працювали над цими проблемами і зараз хочемо отримати відповіді від наших російських партнерів на ті сигнали, які президент і уряд України надсилали російській стороні стосовно цінової ситуації на цей рік", - додав він.

Азаров дуже сподівається на позитивну реакцію російських колег. За його словами, це дасть можливість зверстати бюджет поточного року з урахуванням нормалізації роботи вітчизняної промисловості і, відповідно, підвищення соціальних стандартів.

Зі свого боку, Янукович зазначив, що під час свого візиту до Москви коротко говорив із керівництвом Росії і про газові питання.

"З нашого боку - є ініціатива, з їхнього - бажання розглянути наші пропозиції. Тому давайте не затягувати час і разом з керівниками паливно-енергетичного комплексу розробимо відповідні пропозиції", - сказав він Азарову.

"В історії нашої роботи не було такого, щоб ми не знаходили рішення. І в даному випадку ми не можемо сидіти, треба діяти", - заявив президент.

Він зауважив, що газова проблематика буде звучати й на переговорах із президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим у середу, 7 квітня.

Раніше джерело в уряді повідомило, що ціна імпортного газу для України на ІІ квартал 2010 року складе близько 330 доларів за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, Росія вже погодилася розглянути питання про зниження ціни на газ для України. Відповідних домовленостей досягли президенти двох держав Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв.

У той же час, з 1 квітня російський газ для України подорожчає на 15-25 доларів - до рівня 330 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Росія готова розглянути пропозицію по зниженню ціни на газ для України

Російський газ для України подорожчав

Мінекономіки вимагає підвищити ціни на газ для населення на 20%

Уряд не підвищуватиме ціни на газ для населення

ВідеоАзаров: промисловість зупиниться через нову ціну на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: