Азаров не піде на поступки в газових переговорах з Росією

Кабмін запевняє, що поки немає необхідності поступатися "Газпрому" у газових переговорах, оскільки Росія визнала, що контракт слід переглянути.

В України немає потреби йти на поступки Росії в питанні перегляду ціни на газ, зявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Коментуючи підсумки свого візиту в Москву, Азаров відмітив, що "прем'єр міністр Росії вперше публічно визнав, що контракт необхідно переглядати. У нас немає необхідності йти на поступки. У нас є час, щоб спокійно переглянути контракт".

Азаров також підкреслив, що Україна також продовжуватиме проекти, що дозволяють диверсифікувати постачання енергоносіїв. Зокрема, це стосується будівництва терміналу для зрідженого газу.

За словами Азарова, Україна отримала від Азербайджану гарантії, що стосуються постачань зрідженого газу на термінал. Прем'єр-міністр підкреслив, що через рік вже почнеться будівництво такого терміналу.

Прем'єр-міністр заявив, що Україна приділяє велику увагу питанням видобутку сланцевого газу: "Протягом п'яти років ми отримаємо можливість добувати сланцевий газ на своїй території".

 

Нагадаємо, що 7 червня, Азаров у черговий раз безуспішно спробував домовитися з керівництвом Росії про зниження ціни на газ. У відповідь російський прем'єр Володимир Путін нагадав про підписаний контракт і заявив, що газ подешевшає лише у разі вступу України в Митний союз.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Зі свого боку міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Міністр пропонує переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Азаров: газовий контракт з Росією буде розірвано

Бойко висунув Росії газовий ультиматум

Росія не змінить ціну на газ для України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: