Азаров офіційно попросив Росію знизити ціну газу до 240 доларів

Кабмін офіційно вказав, яку суму Україна готова платити за тисячу кубометрів російського газу.

Київ офіційно запропонував Москві понизити ціну на газ до 240 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, розповідаючи про наступний раунд газових переговорів України та Росії, який відбудеться 7 червня у Москві.

Глава українського уряду відмітив, що надіслав своєму російському колезі Володимиру Путіну лист, в якому виклав основні аргументи і пропозиції української сторони, пише Комерсант-Україна.

У листі пропонується підписати нові угоди до вересня, стверджують у Міненерго. Київ наполягає на перегляді формули формування ціни російського газу, внаслідок чого його вартість повинна знизитися з 350 до 240 дол. за тисячу кубометрів.

"У Москві не проти перегляду договорів, але чекають, що Україна піде на поступки. Може йтися про вступ України в Митний союз або створення СП "Нафтогазу" і "Газпрому" в тому або іншому вигляді", - заявило джерело.

Також в Міненерго визнають, що альтернативний спосіб перегляду угод - суперечка в Стокгольмському арбітражі - навряд чи закінчиться успіхом. При цьому тяжба може ускладнити стосунки з "Газпромом", що відіб'ється на позиціях України як транзитера російського газу.

Нагадаємо, що джерела, близькі до "Газпрому" запевняють, що "просунуті форми кооперації в газовій сфері", про які згадував президент Росії Дмитро Мєдвєдєв в контексті домовленостей з Віктором Януковичем, означають кооперацію в питанні управління газотранспортною системою.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: