Україна погодилася на російські умови при створенні нафтогазового СП

Азаров вважає можливим створення СП між "Нафтогазом і "Газпромом" на базі запропонованих Росією родовищ, які настільки складні в розробці, що від них всі відмовилися, і української ГТС.

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає можливим створення СП між НАК "Нафтогаз" України і "Газпромом" на базі запропонованих Росією родовищ і української ГТС.

Ці родовища вкрай складні в розробці, і від видобутку в цих регіонах відмовилися навіть світові компанії, пише КоммерсантЪ-Украина в статті "Факт созидания".

Але Україні важливіше отримати гарантії прокачування газу по своїй території і домогтися від Росії припинення будівництва конкуруючого газопроводу - Південний потік, пояснюють в Мінпаливенерго. У цьому випадку Україна ризикує втратити і частину доходів від транзиту газу, і контроль над ГТС, вважають експерти.

У понеділок, 25 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що вважає реальним створення СП між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на базі запропонованих російською стороною родовищ і українських потужностей з транспортування видобутого газу. При цьому, на думку українського прем'єра, необхідно, щоб сторони мали рівні частки в СП, "справедливо ринково оцінені". "Головне, щоб створення спільного підприємства було взаємовигідним, а участь сторін у ньому - рівноправною", - передала позицію Азарова його прес-служба. Докладніше коментувати заяви прем'єра в Кабміні не стали.

Росія запропонувала передати у спільне підприємство два газових родовища - Астраханське і на півострові Ямал. Вони відрізняються високою собівартістю видобутку і вкрай складними умовами розробки. Так, за інформацією Мінпаливенерго, собівартість видобутку газу на родовищах Ямалу в 1,5 разу вища, ніж на Уренгойському, яке хотіла отримати українська сторона.

А на Астраханському родовищі раніше планували вести розробку найбільші світові нафтові компанії ENI і Total, але не змогли через високий вміст сірки в газі, що видобувається там.

За словами члена комітету Верховної ради з ПЕК Миколи Пашинського, створення консорціуму призведе до того, що Україна втратить частину доходу від транзиту російського газу. Виходячи з поточних ставок транзиту, мова може йти про приблизно $ 1,7 млрд на рік. Крім того, незрозуміло, чи отримає при цьому Україна додатковий прибуток, враховуючи, що запропоновані родовища потребують значних інвестицій з її боку, зазначає Пашинський.

Він нагадує, що "Нафтогаз" не виконує план з інвестицій в розробку нафтогазових родовищ в Лівії та Єгипті, де добувати газ набагато легше, через відсутність коштів.

Читайте також:

"Газпром" і "Нафтогаз" створять СП до кінця року

Генпрокуратура подала позов до "Газпрому" й "Нафтогазу"

Депутати підозрюють, що "Газпром" шантажував "Нафтогаз"

Азаров: злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: