Азаров пообіцяв не допустити банкрутства "Нафтогазу"

Прем'єр заявив, що фінансова ситуація в Україні складна, але не настільки, щоб допустити банкрутство НАКу.

Україна, не дивлячись на складну фінансову ситуацію, не допустить банкрутства НАК "Нафтогаз України", заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Ми не допустимо ніякого банкрутства системи "Нафтогазу". Тому що це головна компанія, яка поставляє газ Україні і здійснює транзит російського газу до Європи. Тому ні про яке банкрутство мова не йде", - підкреслив прем'єр-міністр.

Він додав, що фінансова ситуація в Україні складна, але не настільки, щоб ми допустили банкрутство "Нафтогазу".

Нагадаємо, 14 червня Азаров заявив, що фінансовий план НАК "Нафтогаз України" передбачає закінчення 2010 р. компанією з дефіцитом бюджету в 10 млрд грн.

Прем'єр нагадав також, що дефіцит бюджету "Нафтогазу" станом на початок 2010 р. був близько 40 млрд грн, і пообіцяв, що уряд зробить все, щоб в 2011 р. компанія приносила прибуток.

Як повідомлялося, з колишнього першого заступника глави НАК "Нафтогаз України" "Ігоря Діденка взято підписку про невиїзд.

Минулого тижня чинний глава СБУ Валерій Хорошковський повідомив про відкриття справи за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

"Нанесений збиток полягає у тому, що Україна (за рішенням суду) має повернути РосУкрЕнерго додаткові обсяги газу у вигляді штрафних санкцій", - пояснив Хорошковський.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в I кварталі 2010 р. скоротився на 13,23%, до 2 млрд 5 млн 956 тис. грн, відносно 2 млрд 311 млн 750 тис. грн за аналогічний період 2009 р. Чистий дохід (виручка) компанії від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період зменшився з 32 млрд 78 млн 489 тис. грн, до 29 млрд 288 млн 507 тис. грн. Чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в 2009 р. скоротився відносно 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.

Читайте також:

З колишнього заступника глави "Нафтогазу" взято підписку про невиїзд

"Нафтогаз" попросив уряд підняти ціну на газ

Україна звинуватила "Газпром" в допомозі RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: