Азаров пообіцяв не підвищувати ціни на газ

Микола Азаров запевнив, що найближчим часом ціни на газ для населення не підвищуватимуться.

Азаров
kmu.gov.ua
Азаров пообіцяв не підвищувати ціни на газ
Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що найближчим часом тарифи на газ підвищуватися не будуть.

Про це Азаров заявив у п'ятницю ввечері на зустрічі з віце-президентом Світового банку Філіпом Ле Уору і представником Світового Банку в Україні Мартіном Райзером.

Прем'єр зазначив, що підвищення цін у світі, і в першу чергу на нафту та продукти харчування, звичайно, не оминає Україну й відбивається на її економіці.

У той же час він підкреслив, що уряду вдається утримувати рівень інфляції в межах, які є об'єктивними для цієї економічної ситуації. Незважаючи на світове зростання цін, про жодне підвищення тарифів на газ поки не йдеться.

"Це питання не на часі", - зазначив Азаров.

У кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько 15,6 млрд дол). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько 1,5 млрд дол).

Програма stand by передбачала видачу Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їхній обсяг складає по SDR1 млрд кожен за винятком останнього в розмірі SDR0, 75 млрд.

Однак місія Фонду, яка працювала в березні в Києві, не змогла рекомендувати раді директорів позитивного рішення щодо чергового траншу для країни. МВФ очікує від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення, щоб прийняти рішення про виділення чергового траншу за програмою stand by.

Парламент України 14 червня підтримав урядові поправки до держбюджету, якими його дефіцит скорочено на 3,5 млрд грн для компенсації такого ж збільшення дефіциту НАК "Нафтогаз Україна", пов'язаного з відмовою від раніше узгодженого з МВФ графіка підвищення тарифів на газ для населення.

Урядовий законопроект щодо пенсійної реформи парламент схвалив у першому читанні 16 червня.

Читайте також:

Україна просить МВФ підвищити тарифи на газ після виборів

Кабмін розраховує отримати подвійний транш МВФ

Експерт МВФ: Україна має великі потреби у фінансуванні на наступний рік

Україна платитиме за російський газ кредитом МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: