Азаров пообіцяв підняти пенсії заднім числом

Уряд підніме мінімальні пенсії з травня-червня, а мінімальні зарплати - з липня, вірніше - з листопада 2009. Всі "мінімалки" перерахують".

Прем’єр-міністр Микола Азаров пообіцяв, що уряд виконає одну з головних передвиборних обіцянок Віктора Януковича і підвищить соцстандарти за новим законом, що набрав чинності з листопада минулого року, який ігнорував Кабмін Юлії Тимошенко.

За ним мінімальна зарплата має бути 869 грн/міс. з листопада 2009 року, а з квітня нинішнього – 884 грн (зараз платять 744 грн, а бюджетникам 545 грн), мінімальна пенсія – 695 і 706 грн (платять 573 грн).

Як повідомив прес-секретар прем’єра Віталій Лук’яненко, "уряд виконає протягом 2010 року все, що вимагає закон. Але терміни і цифри стануть відомі, коли верстатимуть проект бюджету. Це станеться до 11 квітня". Поки що думають, що мінімальні пенсії піднімуть вже з травня-червня, мінімальні зарплати – з липня (можливо, і раніше), а недоплату за листопад-червень компенсують рівними долями до кінця року.

Чи буде перерахована вся тарифна сітка по бюджетниках і всі виплати пенсіонерам, виходячи з "мінімалки"? Нардеп від ПР Михайло Папієв (один з авторів закону по підвищенню соцстандартів) вважає, що перерахують, але поступово, адже навантаження на казну буде дуже великим.

Якщо вірити заявам нового уряду, що Тимошенко залишила порожню казну (за словами міністра фінансів Федора Ярошенка, залишок коштів на єдиному казначейському рахунку негативний і нічим виконувати навіть соціально захищені статті бюджету – тобто платити зарплати і пенсії), то виникає запитання – звідки візьмуться гроші на підвищення соцвиплат?

"Вже сьогодні можна сказати, що буде жорстка економія держвитрат, наведемо порядок і з відшкодуванням ПДВ, де процвітала корупція, – говорить Лук’яненко. – Адже парадокс: Тимошенко накопичила величезні борги по ПДВ, але при цьому торік було виплачено ПДВ удвічі більше, ніж у 2008 році (тоді 20 млрд грн), і це в умовах падіння експорту!".

Також уряд вже оголосив війну "чорній готівці" і зарплатам "в конвертах" – перевірятимуть підприємства, що мають високі доходи і при цьому виплачують своїм співробітникам офіційні зарплати на рівні мінімальних, а отже, ухиляються від виплати прибуткового податку і зборів до Пенсійного фонду.

А за розрахунками Папієва, доходів, які дасть до бюджету реальний сектор економіки (промисловість, перш за все металургія, вона виходить з кризи), вистачить на виплату зарплат і пенсій за новим законом про соцстандарти. "Але перші 2–3 місяці нам доведеться перекредитуватися в МВФ, тому що казна порожня", – говорить він.

Читайте також:

Міністр фінансів: Тимошенко довела країну до катастрофи

Світовий банк порадив Азарову знизити пенсії

Мінекономіки: підвищувати мінімальні зарплати неприпустимо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: