Азаров пригрозив "Газпрому" компенсаціями

"Нафтогаз" підготував документ, за яким уряд України вимагатиме компенсацію від "Газпрому" у разі порушення транзиту газу.

Уряд України хоче компенсацію від "Газпрому" у разі порушення обсягів подачі газу для транзиту.

Про це йдеться в документі "Актуальні питання для переговорів з російською стороною щодо внесення змін до Контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках і Контракту про обсяги та умови транзиту".

Даний документ був підготовлений "Нафтогазом" і став основою для переговорів з російською стороною під час візиту прем'єра Миколи Азарова до Москви.

У документі наголошується, що наразі контракт не містить штрафних санкцій до "Газпрому" за невиконання контрактних обсягів із транзиту, що порушує принцип паритетності зобов'язань сторін і знижує мотивацію для здійснення транзиту через Україну при наявності інших маршрутів транзиту.

У разі порушення "Газпромом" обсягів подачі газу для транзиту необхідно провести грошову компенсацію на користь "Нафтогазу" на суму упущеної вигоди і понесених накладних витрат, а також виплату штрафних санкцій, вважає українська сторона.

У документі йдеться, що умови безумовного виконання зобов'язань по постачанню газу для транзиту можуть бути реалізовані при використанні контракту за типом "вези або плати".

Крім того, в документі вказується про необхідність внесення змін у формулу розрахунку ставки плати за послуги з транзиту, повідомляє видання.

"Виходячи з формули розрахунку ставки плати за послуги з транзиту, наведеної в контракті, значення паливної складової тарифу призводить до того, що паливний газ, необхідний для транзиту 110 млрд. кубометрів газу, враховано в обсязі 3,3 млрд. кубометрів замість узгоджених керівниками "Нафтогазу" і "Газпрому" під час підписання контракту 4,09 млрд.", - пише газета.

В 2009 році різниця між контрактними і фактичними обсягами газу для транзиту через територію України склала близько 24,2 млрд. кубометрів внаслідок чого "Нафтогаз" недоотримав виручку в розмірі близько 490 млн. дол.

За підсумками січня-лютого 2010 недопоставки газу для транзиту становили близько 3,1 млрд. кубометрів. Обсяги транзиту в березні також менші за контрактні значення.

Читайте також:

"Газпром" не платитиме Україні за транзит авансом

Україна підняла ставку транзиту російського газу

РФ піде Україні на поступки щодо газу в обмін на контракт з ТВЕЛ

Янукович попросив знизити ціну на російський газ на 25%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: