Азаров пригрозив Росії подорожчанням транзиту газу

Азаров їде у Москву домовлятися про зниження ціни на газ. Якщо Росія не піде на поступки, Україна може підвищити вартісь транзиту газу через свою територію.

Прем'єр-міністр Микола Азаров у вівторок, 7 червня, візьме участь у засіданні російсько-української комісії з економічного співробітництва, яке відбудеться у Москві.

Як повідомили в урядовій прес-службі, планується, що прем'єр обговорить зі своїм російським колегою питання постачань в Україну і транзиту російського природного газу.

За словами Азарова, Юлія Тимошенко свого часу підписала кабальну для України формулу, що передбачає ріст ціни на газ, і одночасно зберегла діючі на той момент транзитні ставки. Таким чином, країна зазнає збитків через те, що газ дорожчає, а ціна транзиту стоїть на місці.

"Раз у нас виросла ціна на газ, давайте компенсуйте нам ставки транзиту", - додав український прем'єр.

За його словами, Київ знову ставитиме питання про зниження ціни газу, оскільки сьогодні він коштує для України дорожче, ніж для Словаччини або Німеччини, які територіально знаходяться далі від Росії. Також українська сторона наполягатиме на знижках за великі об'єми купівлі і використання підземних сховищ.

Варто також відзначити, що транзит природного газу по території України в країни Європи і СНД в січні-травні 2011 року збільшився на 15,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року - до 50,365 мільярда кубометрів.

Нагадаємо, що наприкінці травня Азаров написав лист Путіну, в якому виклав основні аргументи української сторони щодо зниження ціни на газ до 240 доларів за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Азаров офіційно попросив Росію знизити ціну газу до 240 доларів

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: