Азаров пропонує не зважати на суд

Учора прес-служба Міністерства фінансів розповсюдила позицію Миколи Азарова щодо ситуації, що склалася, у сфері держзакупівель.

Учора ввечері прес-служба Міністерства фінансів розповсюдила офіційну позицію першого віце-прем'єра, міністра фінансів Миколи Азарова щодо ситуації, що склалася, у сфері держзакупівель, яка "порушує суспільні і державні інтереси".

Микола Азаров
Архів
На думку Миколи Азарова, ВР прийняла легітимний закон.
За його словами, штучно ускладнена тендерна процедура гальмує здійснення життєво важливих функцій державних і комунальних підприємств. А прийняті Верховною радою 19 червня зміни в закон і опубліковані 7 липня в офіційному урядовому виданні "Урядовий кур'єр", на його думку, є законними і набули чинності.

Нагадаємо, після ухвалення закону 19 червня спікер Верховної ради V скликання Олександр Мороз надіслав президенту Віктору Ющенко лист з проханням підписати цей закон. Але Секретаріат президента повернув документ до парламенту, посилаючись на те, що всі прийняті після указу про розпуск парламенту закони є нелегітимними.

Незважаючи на те, нова редакція закону, яка зокрема передбачає звільнення держпідприємств монополістів від проведення тендерів, була направлена на публікацію в державне видавництво "Преса України".

Після цього Тендерна палата України, подала на документ позов у київський Господарський суд і добилася 6 липня заборони 33/173 на його публікацію в офіційних виданнях. В результаті була припинена публікація документа, а "Урядовий кур'єр" вийшов тиражем всього близько 5 тис. екземплярів.

На думку пана Азарова, випуск газети був припинений "при участі силових підрозділів", соціалісти заявляли навіть про порушення закону.

Але віддруковані екземпляри, на думку першого віце-прем'єра, газети говорять про вступ у силу закону.

Вчора в прес-службі СБУ газеті "Коммерсантъ" повідомили, що їх "участі там не було, а рішення про відміну публікації головний редактор, мабуть, прийняв, керуючись рішенням суду".

Заступник міністра юстиції Інна Богословська заявила газеті "Коммерсантъ", що учасники держзакупівель тепер повинні керуватися новими нормами закону, оскільки "він входить в реєстр офіційно опублікованих актів і тому обов'язковий для всіх". Крім того, вона вважає, що рішення суду про заборону публікації не є рішенням по даній справі, а всього лише мірою по забезпеченню позову.

Таким чином, цей документ став першим законом, який набув чинності з моменту розпуску ВР.

У ТПУ заяви пана Азарова не коментували, пояснивши тим, що керівництво палати намагається з'ясувати значення його позиції. Посилаючись на телефонну розмову з радником першого віце-прем'єра Віталієм Лук'яненком, в прес-службі ТПУ газеті "Коммерсантъ" повідомили, що це нібито була не офіційна позиція Мінфіну, а всього лише "слова політика Азарова".

Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак вважає, що такими заявами Мінфін "безвідповідально загострює ситуацію", і запевнив, що СП обов'язково підготує відповідну протидію.

На держпідприємствах поки не знають, чи виконувати їм нову редакцію закону. Юристи говорять, що опублікований закон не є обов'язковим до виконання, оскільки його приймала "розпущена президентом Рада і підписував вже не спікер Олександр Мороз".

Суддя Конституційного суду у відставці Микола Козюбра вважає, що виходом з правового конфлікту, що склався, могло б стати ухвалення ВР нового закону. "Вирішити конфлікт може тільки Верховна рада нового скликання – іншого виходу я не бачу", - відзначив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: