Азаров: пропозиція об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз" - не жарт

Прем'єр-міністр повідомив, що проведено кілька раундів переговорів з Росією і з Європейським Союзом, а Верховна рада прийняла Закон про ринок газу - ключову умову ЄС, який вимагав зробити газовий ринок та систему "Нафтогазу" прозорими.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що керівника російського уряду Володимира Путіна щодо об'єднання активів НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" не була жартом.

"Пропозиція російського колеги Володимира Путіна об'єднати російський "Газпром" і "Нафтогазу" не була жартом. Процес створення транснаціональних об'єднань характерний для глобальної економіки. Тільки у нас його штучно політизують", - пояснив Азаров.

"Але я завжди підкреслюю, що необхідно все прорахувати за одним "залізним" принципом: наскільки це відповідає стратегічним інтересам України", - підкреслив Азаров.

Прем'єр-міністр також повідомив, що проведено кілька раундів переговорів з Росією і з Європейським Союзом. Верховна рада прийняла Закон про ринок газу - ключова умова ЄС, який вимагав зробити газовий ринок та систему "Нафтогазу" прозорими.

"До речі, - зазначив глава Кабміну, - система "Нафтогазу" була закрита не тільки для міжнародного аудиту, але і для власного уряду! Ні попередній президент, ні Кабінет міністрів не були знайомі з тими угодами, які Юлія Тимошенко підписала в січні 2009 року. Прийшовши до влади, ми нарешті знайшли ці документи. Мені взагалі важко зрозуміти, як така угода з боку України могла бути підписана, оскільки вона є економічно небезпечною для країни" – додав Азаров.

Нагадаємо, 30 квітня голова російського уряду Володимир Путін в Сочі запропонував українській стороні об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Президент Віктор Янукович у відповідь заявив, що погодився би на об'єднання НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому" але тільки на рівних умовах у форматі "50 на 50".

Директор "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що створення спільного підприємства можливе тільки у випадку домовленості про подальше злиття компаній.

Він зауважив, що компанії вирішили вести перемови про поетапне злиття, яке розпочнуть зі створення СП на рівних умовах.

Російська сторона запропонувала родовища з запасами, еквівалентними внеску українців.

Крім того, "Нафтогаз України" автоматично стане учасником проектів "Північний потік" і "Південний потік" у випадку злиття з ВАТ "Газпром".

Пізніше прем'єр-міністр Микола Азаров спростував заяву глави "Газпрома" Олексія Міллера про злиття "Нафтогазу" та "Газпрому".

Читайте також:

"Газпром" втратив 3 мільярди на транзитній війні з Україною

Янукович не планує об'єднання України з іншими країнами через ГТС

У Ющенка запідозрили, що об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" вже погоджено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: