Азаров: Росія просто змушена поступитися ціною на газ

Азаров переконаний, що Росія мусить знизити ціну на газ, якщо їй нагадати, про стратегічне партнерство.

Прем'єр Микола Азаров упевнений, що Росія буде змушена погодитися на внесення змін до формули утворення ціни на газ, що купується "Нафтогазом України" у "Газпрому".

Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.

Азаров зазначив, що коли світова ціна на нафту була "відносно низькою", то і ціна на газ для України була "відносно прийнятною" з урахуванням знижки за Харківськими угодами.

Зараз же, підкреслив він, коли ціна нафти практично подвоїлася, а Росія підняла на неї експортне мито, ціна на газ для України стає "просто непідйомною, навіть з урахуванням Харківської угоди".

"Саме зараз ми росіянам показали, що ось на цьому етапі, дивіться, що виходить. Україна одержує газ за формулою Тимошенко значно дорожче, ніж Німеччина, Польща. Це що - хіба нормально? Це що, вписується в наше стратегічне партнерство? І, за великим рахунком, Росія змушена буде з нами погодитися", - заявив Азаров.

При цьому він висловив переконання, що Україні вдасться досягти згоди РФ на зміну формули, не вдаючись до розгляду питання в судах.

"У відносинах з партнерами вдаватися до судового розбору, до судових позовів, це, я б сказав, найостанніша справа. Ми зараз налаштовані на переговорний процес", - зазначив прем'єр.

Він нагадав, що перший "конструктивний" результат таких переговорів вже є за підсумками нещодавнього візиту міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка до Москви.

"Після свят до нас очікується у відповідь візит його (Бойка) візаві. Ми ці питання не затягуватимемо. Я переконаний, що за наявності політичної волі, а вона є у керівництва Росії, ми знайдемо компроміс", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров і раніше заявляв, що ціна на газ для України є завищеною. За його словами, справедлива вартість блакитного палива не повинна перевищувати 200 доларів.

Читайте також:

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Азаров пригрозив відмовитись від російського газу

Росія вже забула, що її флот у Криму залишили в обмін на "дешевий" газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: