Азаров: Росія засумнівалась у необхідності газогону в обхід України

Кабмін переконує керівництво Росії та ЄС якомога швидше розпочати модернізацію української ГТС і забезпечити Європу і Росію надійним коридором транзиту газу.

Прем’єр-міністр Микола Азаров висловив переконання, що будівництво газогону "Південний потік" в обхід України може і не розпочатися – після переговорів з Україною Росія починає сумніватися у його доцільності.

"Ну навіщо Росії багатомільярдні витрати на будівництво нової труби, якщо є надійний шлях транспортування? Тому питання надійності і довіри були для нас ключовими, коли ми прийшли до влади і почали складні переговори з Росією. Північний потік, що вже будується, зараз зупиняти нереально. Але щодо Південного потоку, ми донесли свою позицію до Росії і тих країн ЄС, які беруть участь у цьому проекті. І нам здається, що навіть Росія починає сумніватися у його доцільності і виправданості", - зазначив він.

"Ми переконуємо і керівництво Росії, і ЄС якомога швидше розпочати модернізацію української ГТС і забезпечити Європу і Росію надійним коридором транзиту газу", - додав прем’єр.

"От скажіть, якби Росія мала цілковиту впевненість у стабільності керівництва України і його надійності, якби Росія не отримала той газовий конфлікт, коли на два тижні було припинено газопостачання до Європи, та ще й у січні 2009 року, в найхолоднішу пору, хіба б Росія думала про будівництво обхідних газогонів? Ні. А хіба ЄС, будучи певним у стабільності керівництва України, дав би Росії згоду на будівництво Північного потоку, а тепер і Південного? Мабуть, теж ні", - зазначив Азаров.

Нагадаємо, у травні президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявляв, що росіяни не відмовляться від будівництва обхідних газопроводів "Південний потік" і "Північний потік".

Водночас, Україна, Росія та ЄС ведуть переговори про створення консорціуму для фінансування модернізації української газової труби.

Читайте також:

Україна запропонує Росії альтернативу "Південному потоку"

Азаров закликав Путіна не будувати газогін в обхід України

Мєдвєдєв: Росія не відмовиться від газогонів в обхід України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: