Азаров: що добре для Росії, не дуже добре для нас

Азаров назвав "оптимальну ціну" за російський газ - вона повинна бути приблизно 210-220 доларів за тисячу кубометрів, а не така, якою її бачить РФ.

Київ сподівається на те, що вже до кінця року домовиться з Москвою про зниження вартості газу. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров. Він також назвав "оптимальну ціну" на російський газ.

За його словами, Київ робить усе для того, щоб переглянути укладену на початку минулого року угоду з "Газпромом". У четвертому кварталі поточного року Україна купує російський газ за ціною 253 доларів за тисячу кубометрів. "Пан Путін сказав, що це був дуже гарний контракт. Я згоден. Це дуже хороший контракт - для Росії. Але якщо це дуже добре для Росії, то потрібно розуміти, що це, можливо, не дуже добре для нас", - озвучив Азаров позицію української сторони.

Азаров знову заявив про необхідність перегляду газового контракту з Росією і навіть назвав "оптимальну" для України ціну на російське "блакитне паливо". "Ми вважаємо, що, приймаючи до уваги близькість України до Росії, ціна на газ повинна бути приблизно 210 доларів, 220 доларів за одну тисячу кубічних метрів. Це оптимальна ціна", - наводить сказав Азаров.

Говорячи про можливість домовитися з російським керівництвом про зниження ціни на паливо, Азаров сказав, що такі необхідні для підтримки економіки України рішення можуть бути прийняті вже до кінця року. "У нас постійні переговори з ними. Ми сподіваємося досягти угоди до кінця року", - підкреслив український прем'єр.

Нагадаємо, Київ наполягає на перегляді формули, за якою розраховується ціна на російський газ, - базової ставки, яка на даний момент становить 450 доларів, що значно вище, ніж у інших країн-імпортерів газу.

Позиція ж російської сторони полягає в тому, що переглядати формулу розрахунки ціни на газ недоцільно, оскільки навесні цього року Росія і так уже надала Україна знижку в 100 доларів в обмін на продовження перебування російської бази Чорноморського флоту в Криму до 2042 року.

Читайте також:

Росіяни і британці видобуватимуть газ на Донбасі

Росія порадила Україні ставитися до газу спокійніше

Азаров домагатиметься від Путіна перегляду газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: