Азаров шукає альтернативу російському газу

Дорогий газ змусив Азарова замислитися про стовідсоткову залежність від постачань з РФ.

Сьогодні Україна на 100% залежить від постачань російського природного газу, проте активно працює над диверсифікацією постачань енергоносіїв в Україну, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Україна залежить на 100% від російських енергоносіїв, і іноді стикаємося з тим, що ціни, які встановлюють нам на енергоносії, не є оптимальними. Тому зараз ми додаємо максимум зусиль для організації постачань енергоносіїв з інших країн", - підкреслив глава українського уряду.

За словами Азарова, Україна наразі веде переговори з Азербайджаном і країнами Центральної Азії про постачання енергоносіїв. Також в поточному році почнеться будівництво терміналу для зрідженого газу, який зможе приймати близько 10 млрд куб. м зрідженого газу.

Також Азаров розповів, що учора у нього відбулася плідна дискусія з російським колегою Володимиром Путіним відносно зростання цін на енергоносії.

Прем'єр РФ заявив, що ціноутворення на постачання російського газу Україні відбувається по універсальній формулі, як і іншим споживачам, тому міняти її Росія не планує.

За результатами переговорів була досягнута домовленість продовжити консультації з цього питання.

Нагадаємо, що міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко під час вчорашньої зустрічі запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Бойко запропонував переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як відомо, у першому кварталі ціна на російський газ для України складала близько 264 доларів, а в другому майже досягла відмітки в 296 доларів за тисячу кубометрів. Прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає, що оптимальна для української економіки ціна на російський газ складає 200 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Бойко висунув Росії газовий ультиматум

Росія не змінить ціну на газ для України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

ВідеоАзаров шукає альтернативу російському газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: