Азаров: суму боргу завищено

Микола Азаров упевнений, що "Газпром" навів завищені дані газового боргу України. Також він не пов'язує цю претензію зі зміною влади в Україні.

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів, Микола Азаров заявляє, що заява російського "Газпрому" про намір скоротити поставки природного газу в Україну не пов'язана з політичною ситуацією в Україні.

Микола Азаров
УНІАН
Микола Азаров заявляє, що "Газпром" помилився у цифрах
Про це він повідомив на брифінгу після засідання Кабміну.

"Звичайно, ні з якою Тимошенко це не пов'язано", - сказав Азаров.

Він також додав, що 1,3 млрд. доларів боргу, який був озвучений прес-секретарем голови правління "Газпрому" Сергієм Купріяновим, не є боргом української сторони перед Росією.

"Не може бути й мови про той обсяг боргу, про який говорили. Очевидно, він (Купріянов) скористався, будемо так говорити, не зовсім точними даними", - зазначив Азаров, додавши, що в умовах функціонування на ринку газу декількох господарюючих суб'єктів будь-які заборгованості є поточними.

Він спрогнозував, що це питання буде вирішене найближчим часом.

"При тих величезних об'ємах накачування (газу в підземні сховища) 32 млрд. куб. м. цілком могли виникати якісь питання, пов'язані з розрахунками. Це поточні проблеми діяльності, й ніхто на цьому не акцентував увагу", - сказав перший віце-прем'єр.

Він підкреслив, що у зв'язку з політичною ситуацією зазначена проблема набуває надто великого резонансу.

"Але ні з якою політичною ситуацією це питання не пов'язане", - повторив Азаров.

Зі слів міністра економіки Анатолія Кінаха, сума заборгованості, яка була оприлюднена "Газпромом", у жодному разі не є зовнішнім боргом України, і її рішення перебуває в сфері компетенції господарчих суб'єктів.

Як повідомлялося, раніше Азаров прогнозував стабільність цін на газ для населення.

Міністр палива й енергетики Юрій Бойко відбув у Москву для переговорів з російським газовим монополістом компанією "Газпром" щодо погашення боргу за поставлений в Україну природний газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: