Азаров: Україна зацікавлена в відновленні поставок туркменського газу

Микола Азаров заявив, що Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського природного газу на територію країни.

Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу і розглядає кілька варіантів поставок.

Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

"Безумовно, ми зацікавлені у відновленні поставок туркменського природного газу на територію України – як за традиційними маршрутами, так і з урахуванням перспективи будівництва каспійсько-чорноморської газопровідної системи", - сказав Азаров.

Він додав, що у міру розвитку економіки, Україна буде готова брати фінансову участь в реалізації цього проекту.

Глава уряду відзначив, що реалізація проекту відповідає стратегії диверсифікації маршрутів поставок газу, проголошеній туркменською стороною, і буде надзвичайно вигідною як для України, так і для Туркменістану. А також, можливо, і для європейських споживачів газу.

Азаров повідомив, що Україна продовжує переговори з Росією щодо можливості відновлення поставок туркменського газу.

Прем’єр-міністр нагадав, що Україна підтримала ініціативу президента Туркменістану щодо диверсифікації маршрутів експорту туркменських вуглеводнів на світові ринки.

Крім того, Україна працює над диверсифікацією поставок вуглеводнів, зокрема, планується будівництво в Одесі терміналу потужністю 20 млн. куб. метрів, який прийматиме зріджений газ.

Водночас Азаров зазначив, що найнадійнішим і найдешевшим шляхом транспортування азіатських вуглеводнів до Європи залишається українська ГТС.

"Немає нічого надійнішого, ніж наша газотранспортна система, яка зараз може поставляти 140 млрд. куб. природного газу, а після реконструкції її потужність може бути збільшена до 200 млрд. куб. м".

Мередов, у свою чергу, відзначив, що Україна і Туркменістан мають гарні перспективи для активізації співпраці в енергетичній галузі та в інфраструктурних проектах на території Туркменістану.

Читайте також:

Азаров: керівництво вугільних шахт приховує аварії

Азаров і Тігіпко закликали "всі здорові сили суспільства" об’єднуватися

Азаров про можливість революції: не дочекаються

Азаров читав Шевченка, коли "про Україну ще не думав"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: