Азаров: Україні потрібна вільна торгівля як з ЄС, так і з Митним Союзом

Микола Азаров розповів про пріоритети України у зовнішній економіці.

Україна прагне створити зону вільної торгівлі, як з ЄС, так і з Митним союзом, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров в ході зустрічі в Києві з екс-президентом Польщі Олександром Квасьнєвским.

Україна розрахує до кінця 2011 року завершити переговори з ЄС по угоді про асоціацію, частиною якої є зона вільної торгівлі. На тлі цього Росія пропонує Україні приєднатися до Митного союзу. Київ заявляє, що не вступатиме в МС, але готовий співпрацювати з ним за формулою "3+1".

"Для нас укладення договору про зону вільної торгівлі з ЄС і угоди про зону вільної торгівлі з Митним союзом в особі Білорусії, Росії, Казахстану життєво важливо", - запевнив Азаров.

За його словами, товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС також майже 30%.

"Україна опинилася в цікавій ситуації. Якщо географічно подивитися: зі сходу ми оточені Митним союзом у складі Білорусії, Росії, Казахстану, із заходу - Європейським Союзом, який також є митним союзом. І Україна знаходиться в кільці між двома митними союзами. Ось така наша специфіка", - відмітив Азаров.

Нагадаємо, що 19 травня на засіданні ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав представники Узбекистану заблокували Договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД, який вважався дуже вигідним для України. Експерти впевнені, що відмова від підписання була пролобійована Росією, яка, таким чином, відреагувала на рішення Києва про вибір європейського вектору економічної інтеграції.

Читайте також:

Україна стане асоційованим членом ЄС до кінця року

Янукович: переговори про асоціацію з ЄС вже завершуються

Країни СНД зірвали підписання договору про вільну торгівлю

Україна віддала пріоритет євроінтеграції перед Митним Союзом

Переговори зі 152 країнами СОТ відділяють Україну від Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: