Азаров вимагає зниження вартості російського газу на 30%

Прем'єр-міністр заявив, що формула визначення ціни російського газу для України вже не відповідає ринковій кон'юнктурі і тому почне добиватися від Росії 30% знижки на газ.

Формула визначення ціни російського газу для України перестала відповідати ринковій кон'юнктурі. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Джерела в Міністерстві палива і енергетики кажуть, що подібними заявами України добивається зниження вартості російського газу на 30%, пише "Комерсантъ-Украина" в статті "Игра на трубах".

Азаров зазначив, що в ході сьомого Віденського економічного форуму провів важливу зустріч з генеральним секретарем Організації країн-експортерів нафти Абдалла Салем аль-Бадрі.

"Отримав з професійного першоджерела прогноз цін на нафту на наступний рік. З огляду на це, український уряд може точніше планувати макропоказники розвитку економіки в 2011 році, оскільки від ціни нафти залежить і формульна ціна російського газу. Доречі, аль-Бадрі авторитетно підтвердив, що в світі вже не пов'язують ціни на нафту і газ, оскільки з'явилися значні обсяги сланцевого газу, альтернативних енергоносіїв", - зазначив Азаров.

З цього твердження прем'єр зробив висновок: "Формула визначення ціни російського газу для України вже не відповідає ринковій кон'юнктурі".

Як відомо, ціна газу для України на сьогоднішній день становить 252 доларів за тисячу кубометрів, а її розрахунок безпосередньо залежить від вартості нафти.

"Якщо виходити з ринкової кон'юнктури, то ціна газу в IV кварталі 2010 року має становити 180-200 доларів за тисячу кубометрів, а не 252 долара, як зараз. Вартість газу в принципі має бути мінімум на 30 % нижче від нинішньої, а для I кварталу наступного року - 230 доларів за тисячу кубометрів, причому без усяких знижок. Цього ми й хочемо. Для цього потрібно прив'язати формулу ціни до вартості газу в Євросоюзі, вирахувавши з неї ціну транспортування, а не прив'язувати її до цін на нафту і газойль", - зазначило джерело в Мінпаливенерго.

Як відомо, Україна і до цього висловлювала незгоду з ціною російського газу. Так, на початку вересня посол України в Росії Володимир Єльченко заявляв, що Україна сподівається на перегляд ціни газу, вважаючи її несправедливою і неринковою.

Нагадаємо, Київ наполягає на перегляді формули, за якою розраховується ціна на російський газ, - базової ставки, яка на даний момент становить 450 доларів, що значно вище, ніж у інших країн-імпортерів газу.

Позиція ж російської сторони полягає в тому, що переглядати формулу розрахунки ціни на газ недоцільно, оскільки навесні цього року Росія і так уже надала Україна знижку в 100 доларів в обмін на продовження перебування російської бази Чорноморського флоту в Криму до 2042 року.

Читайте також:

Азаров: що добре для Росії, не дуже добре для нас

Росіяни і британці видобуватимуть газ на Донбасі

Росія порадила Україні ставитися до газу спокійніше

Азаров домагатиметься від Путіна перегляду газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: