Азаров впевнений, що Росія погодиться на зміну газової формули

Микола Азаров запевняє, що зможе переконати Росію змінити газову формулу і знизити ціни на газ.

Прем'єр-міністр Микола Азаров упевнений, що Росія погодиться змінити газову формулу, за якою "Нафтогаз" купує у "Газпрому" блакитне паливо.

За словами Азарова, поки світові ціни на нафту були досить низькими і стабільними, то і ціна на газ для України була "відносно прийнятною" з урахуванням знижки за Харківськими угодами.

Зараз же, підкреслив він, коли ціна нафти практично подвоїлася, а Росія підняла на неї експортне мито, ціна на газ для України стала непідйомною.

"Саме зараз ми росіянам показали, що ось на цьому етапі, дивіться, що виходить. Україна купує газ за формулою Тимошенко значно дорожче, ніж Німеччина, Польща. Це що - хіба нормально? Це що, вписується в наше стратегічне партнерство? І за великим рахунком Росія змушена буде з нами погодитися", - заявив Азаров.

При цьому він висловив переконання, що Україні вдасться досягти згоди РФ на зміну формули, не вдаючись до розгляду питання в судах.

"У відносинах з партнерами вдаватися до судового розбору, до судових позовів, це, я б сказав, найостанніша справа. Ми зараз налаштовані на переговорний поцес", - зазначив глава уряду.

Він нагадав, що перший "конструктивний" результат таких переговорів вже є за підсумками нещодавнього візиту міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрія Бойка до Москви. Тоді сторони домовилися про проведення ще одного раунду переговороів.

Читайте також:

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Азаров: завдяки "Харківським угодам" українці їдять дешевий хліб та м'ясо

Україна і Росія почали переговори щодо зниження ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: