Азаров вважає квартири до 500 "квадратів" не "розкішними"

Власники житла площею понад 500 квадратних метрів, за словами Азарова, повинні "наступити на горло своїй власній пісні" і платити податок.

Микола Азаров висловлюється за введення податку на розкіш, при якому власники житла площею понад 500 квадратних метрів мають обкладатися високою ставкою оподаткування.

"Більше 500 кв. м повинен оподатковуватися за десятиразовою ставкою оподаткування. Все, що до 500 кв. м взагалі не підлягає оподаткуванню або буде облікова ставка (...) А все що понад 500 кв. м повинен обкладатися за високою ставкою непропорційною", - сказав він.

Прем'єр не назвав можливий розмір такої ставки, проте відзначив складності розгляду відповідного законопроекту в парламенті.

"Не просто їх (податки на розкіш ) буде ввести, тому що у нас Верховна рада далеко не бідних громадян. Прямо скажемо. І декому доведеться переступати і наступати на горло своїй власній пісні. Я вже проводив таку роботу і говорив, що ви (народні депутати ) повинні піднятися над своїми особистими інтересами і міркувати в інтересах суспільства", - сказав Азаров.

Як відомо, міністерство фінансів України розробило законопроект про оподаткування об'єктів розкоші, яким передбачається введення щорічного податку з власників елітних квартир на рівні 20 грн за кожний кв.м. площі, що перевищує 300 кв.м.

За даними Держкомстату, середній розмір квартир, що вводяться в експлуатацію в Україні в січні-березні 2010 року, склав 118,9 кв. м загальній площі, при цьому в сільській місцевості - 145,1 кв. м, в міських поселеннях - 108,5 кв. м. При цьому на первинному ринку житла в Україні середня площа шестикімнатної квартири складає 249,4 кв. м, семикімнатною - 311,6 кв. м.

Читайте також:

Уряд готовий ввести податок на елітне житло

В Україні хочуть оподаткувати нерухомість, літаки, вертольоти і яхти

Кабмін підвищить податки на розкішне життя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: