Азаров: Ющенко підвищив інфляцію

Голова Мінфіну звинувачує президента й опозицію в зростанні рівня інфляції в Україні.

Микола Азаров
УНІАН
Микола Азаров сказав, хто, на його думку, винен у подорожчанні життя в Україні.
Перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів України, кандидат в народні депутати від Партії регіонів Микола Азаров звинувачує президента Віктора Ющенка та опозицію в зростанні інфляції в Україні.

Про це Азаров заявив у четвер під час теледебатів з представниками БЮТ на Першому національному телеканалі. 

Міністр фінансів підкреслив, що ціною сьогоднішньої інфляції є політична нестабільність "Це ті ігри, які затіяв президенті і от ці люди (БЮТ). Якби вони не затіяли тему дострокових виборів, у нас би не було такої інфляції”, - наголосив Азаров, додавши, що ніяких об’єктивних причин для її зростання не було й немає на цей час.

Водночас він наголосив, що уряд тримає під контролем ціни на зерно та вирівнює ціни на олію, й звинуватив опозицію у веденні цілеспрямованої роботи з дестабілізації соціально-економічної ситуації в країні.

Міністр фінансів пообіцяв, що уряд забезпечить зниження інфляції в наступному році до прогнозних показників.

При цьому Азаров стверджує, що збільшення обсягу соціальних виплат в наступному році, які обіцяє виборцям Партія регіонів, не призведе до збільшення інфляції. За його словами, у проекті бюджету на 2008 рік підвищення пенсій і зарплат збалансоване з ростом обсягів росту промисловості, товарів та послуг тощо. 

Азаров повторив, що, за прогнозами уряду, в наступному році максимальна інфляція становитиме 6,8%.

У свою чергу, кандидат у народні депутати від БЮТ Віктор Пинзеник висловив сумнів, що діючий уряд Віктора Януковича може зупинити інфляцію. 

Пинзеник нагадав, що мінімальну пенсію на наступний рік розраховували, виходячи з того, що інфляція становитиме 7,2%, а за даними офіційної статистики ціни вже зросли на 14%. "Це означає, що український пенсіонер може придбати за пенсію менше, ніж минулого року, і ця сама політика закладається і на наступний рік”, - наголосив представник БЮТ. 

Нагадаємо, в серпні 2007 року інфляція проти серпня 2006 року становила 14,2%, у січні-серпні 2007 року проти січня-серпня 2006 року - 11,6%.

При формуванні державного бюджету на 2007 рік Кабмін виходив з прогнозу показника інфляції 7,5%, зростання ВВП - 6,5%, зростання промислового виробництва - 8%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: