Азаров за резерв Нацбанку в рублях

Микола Азаров вважає за доцільне формувати частину золотовалютних резервів Нацбанку в російських рублях.

Російський рубль (Фото: www.ruscourier.ru)
Перший віце-прем'єр переконує, що для України доцільно тримати частину золотовалютних резервів Нацбанку в російських рублях. (Фото: www.ruscourier.ru)
Перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров вважає за доцільне формування частини золотовалютних резервів Національного банку в російських рублях. Про це він заявив журналістам.

"Валютні резерви Росії перевищили 450 млрд. доларів. Ми спокійно можемо в рублях частину своїх резервів тримати. Зовсім очевидно, що Росії жодні дефолти не загрожують", - сказав він.

Азаров зауважив, що формування частини резерву НБУ в рублях доцільне й з погляду можливого переходу в майбутньому на оплату імпортованих з Росії товарів і послуг у рублях.

"Ми рано або пізно зіткнемося з тим, що розрахунки з Росією будемо здійснювати в рублях... Нас це не лякає. Якщо Росія переведе розрахунки в рублі - ми створимо запас рублів", - сказав він.

Перший віце-прем'єр вказав на недоцільність занадто значного нарощування золотовалютних резервів НБУ - понад рівень, рівний максимум 5 місяцям імпорту.

"Навіщо більші резерви мати? Фінансувати за рахунок Держбюджету й наших платників податків папірці Сполучених Штатів, у яких держборг перевищив 9 трильйонів?" - сказав він.

Як повідомляло агентство, у липні золотовалютні резерви Національного банку збільшилися на 5,4%, або на 1 403,05 млн. доларів, і становили на 31 липня 27 288,76 млн. доларів.

За інформацією Нацбанку, частка монетарного золота в резервах на 31 липня становить 381,16 млн. доларів (на 30 червня - 372,48 млн. доларів), готівкової іноземної валюти - 14,77 млн. доларів (на 30 червня - 14,68 млн. доларів), решта резервів в інвалюті становить 15 719,34 млн. доларів (на 30 червня - 14 632,19 млн. доларів).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: