Азаров: заборгованість із відшкодування ПДВ продовжує зростати

За словами Азарова, прибічники екс-прем'єра Тимошенко і сьогодні намагаються заважати роботі нового уряду, зокрема, критикуючи і "завалюючи поправками" проект Податкового кодексу.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з представниками ділових кіл і зарубіжними дипломатами пообіцяв присутнім внести 300 поправок до Податкового кодексу і заявив про готовність перейти до автоматичного відшкодування ПДВ, признавшись при цьому, що заборгованість продовжує зростати.

Зустріч була організована Американською торговою палатою (АТП) і "Європейською бізнес асоціацією", тому більшість учасників заходу склали представники європейських і американських компаній, працюючих на українському ринку, пише "Коммерсант-Украина".

За словами Азарова, прибічники екс-прем'єра Тимошенко і сьогодні намагаються заважати роботі нового уряду, зокрема, критикуючи і "завалюючи поправками" проект Податкового кодексу.

"Усе позитивне в цьому документі виявилося поза увагою наших критиків. Зате вони побачили, що Податковий кодекс стає податковим гестапо. Та ви не бачили податкового законодавства в США!" - заявив глава уряду. З 5300 поправок, запропонованих депутатами Верховної ради, прем'єр пообіцяв врахувати тільки 300.

Бізнесмени цікавилися, коли почнеться відшкодування простроченої заборгованості по поверненню ПДВ. Прем'єр-міністр визнав, що його уряд нарощує борг.

"Але у нас заборгованість по ПДВ росте вже не такими темпами, як у попередників",- підкреслив він, нагадавши, що в серпні Кабмін планує вийти на ринок з пропозицією п'ятирічних ПДВ-облігацій.

Масштабніша реформа в цьому секторі запланована на 2011 рік. "Наше завдання - з 1 січня перейти до відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. Але ми доки не намацали, як це зробити, як відсікти "метеликів" - заявки на відшкодування липового ПДВ. Тобто завдання ми поставили, а як виконати його- ще не знаємо",- констатував Азаров.

Раніше в ряді ЗМІ зявилася інформація, що в Україні в травні податкові органи не прийняли у підприємців не менше 35 тисяч декларацій по ПДВ. За станом на початок липня заборгованість по ПДВ складає 32 млрд грн.

Читайте також:

Азаров назвав дату початку розміщення ПДВ-облігацій

Заборгованість по сплаті ПДВ перевищила 34 мільярди гривень

Податкова заявила про перевиконання плану за півроку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: