Кабмін достроково скасує зернові квоти

Якщо урядові експерти порахують, що запасів зерна в Україні достатньо для потреб внутрішнього ринку, то експортні зернові квоти достроково скасують.

Урядові експерти вивчають можливість відміни квот на експорт пшениці в сезоні 2010/11 років. Кабмін також обіцяює відмовитися від обмежень експорту в майбутньому сезоні за умови отримання хорошого урожаю, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Україна ввела квотування експорту пшениці, ячменю і кукурудзи в жовтні 2010 року у зв'язку з різким сплеском попиту на українське зерно після рішення сусідньої Росії заборонити експорт зернових через падіння врожаю.

"Ми зараз розглядаємо можливість відміни квот на продовольчу пшеницю. Це рішення може бути прийняте в найближчі тижні, тому що запаси у нас хороші і ми можемо на таке рішення піти", - сказав Азаров.

Рішення обмежити експорт зерна раніше критикувалося трейдерами і міжнародними організаціями і прем'єр говорить, що в новому сезоні Київ може обійтися без лімітації відвантажень.

"Якщо у нас з'явиться досить об'єктивних даних про хороший урожай, то, з урахуванням перехідних запасів, які ми вже зараз маємо... ніяких обмежень на експорт зерна не буде введено. Це я можу однозначно обіцяти", - сказав Азаров.

Нагадаємо, з 5 травня 2011 року Україна відмінила квотування експорту кукурудзи, яке повинно було діяти до 30 червня 2011 року.

Як повідомлялося, наразі Кабмін планує замінити зернові квоти на експортні мита. Так, 21 квітня, Верховна Рада України прийняла за основу зміни до Податкового кодексу, згідно з якими вводиться 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

Читайте також:

Кабмін скасував експортні квоти на кукурудзу

Уряд введе 9-14% мита на експорт зерна

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: