Азаров замінить зернові квоти на мито

Кабмін вирішив скасувати квоти на экспорт зерна і замінити цей захід на мито. На який період і в якому розмірі - поки неясно, але законопроект вже ходить владними коридорами.

Уряд вирішив відмовитися від квотування експорту зерна і замінити на обмеження митом.

Ринок знаходиться в очікуванні нових правил експорту. Нагадаємо, 31 березня закінчується термін дії квот з вивезення зерна, і як дозволять операторам працювати на цьому ринку в останньому, другому кварталі маркетингового сезону 2010-2011, до цього часу було загадкою.

Тепер по ринку пішли чутки про те, що в Кабміні прийшли до рішення обмежити експорт введенням мит.

Замість квоти буде мито. На який період і в якому розмірі - поки неясно, але законопроект вже простує владними коридорами, розповів керівник аграрної компанії середньої руки.

Цю інформацію підтвердив гендиректор Української зернової конфедерації Сергій Стоянов. "Я чув про цю ініціативу, але поки вона не оприлюднена - складно щось коментувати", - сказав він.

Підтвердив чутки про введення мит і гендиректор і співвласник компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський.

Компанія входить до числа тих, хто постраждав від квотування. Нині підприємство оскаржує в суді розподіл квот на експорт зерна, який відбувся 11 січня. "Нібулон" не отримав квот у ході їх роздачі. У підсумку був змушений спочатку істотно обмежити закупівлю зерна в аграріїв, а в березні зовсім її зупинити.

Жодна з компаній-зернотрейдерів, яких позбавили права експорту в ході розподілу квот у сезон експорту, поки офіційно не заявила про збитки, завдані таким рішенням уряду.

Нагадаємо, в ході останнього розподілу квот 11 січня відійшли від справ такі компанії, як Cargill, Toepfer, Louis Dreyfus, Soufflet Group і "Нібулон".

Існує також і інша думка стосовно можливого нововведення ураяду. Директор NWGUkraine - Soufflet Group Микола Горбачов не вірить в те, що квоти замінять на мита. За його словами, якщо ж все-таки мито введуть, то усі витрати ляжуть на плечі аграріїв. 

Інформація про введення мит стала великою несподіванкою. Раніше передбачалося, що квотування буде продовжено.

Принаймні, такі прогнози зробив міністр Мінагропрома Микола Присяжнюк ще в лютому.

Днями директор "Хліб Інвестбуд" Роберт Бровді підтвердив наміри щодо подальшого квотуванню. Мало того, Бровді активно відстоює продовження квот, нібито щоб уникнути зменшення продовольчих запасів країни.

Подробиці нової ініціативи Кабміну ще не відомі, але учасники ринку вже обговорюють можливий розмір мит - 16-19 доларів на тонні, що досить багато в умовах падаючих експортних цін на зерно після подій у Японії.

Начальник департаменту АПК та хімпрому "Держзовнішінформу" Дмитро Гордейчук вважає ініціативу з митами вкрай згубною для ринку. На його думку ці нові правила ще більше обмежать права операторів. Вони будуть йти в інші сегменти експорту агропродукції і забирати з собою інвестиції. Крім того, ці заходи породять конфлікт із СОТ, оскільки такі рішення суперечать правилам торгівлі на світових ринках.

Читайте також:

Один з найбільших зернотрейдерів оскаржив розподіл експортних квот

США звинуватили Україну в зниженні світових запасів пшениці

Україна може втратити членство в СОТ

Зернотрейдерів хочуть витіснити з українського ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: