Азаров запевнив, що Україна зробила все для отримання кредиту МВФ

Прем'єр заявив, що Україна виконала всі умови для продовження співпраці з МВФ, і спростував інформацію про недовіру з боку фонду.   

Україна виконала всі умови для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), що передусім передбачає отримання кредиту.

Про це заявив на брифінгу в Санкт-Петербурзі прем'єр Микола Азаров. Він також наголосив, що те саме сказав у четвер, 20 травня, на зустрічі з представником фонду в Україні Максом Альєром.

"Я сказав керівництву фонду, що ми виконали абсолютно всі умови, які ми можемо виконати на цьому етапі", - сказав Азаров. І наступним етапом, відзначив він, може стати підготовка і підписання програми співпраці з визначенням подальших маяків для поступового досягнення результатів для поквартального продовження співпраці.

Прем'єр також відзначив, що зараз, відповідно до вимог МВФ, ухвалено закон про підвищення акцизів, затверджено фінплан НАК "Нафтогаз України" з дефіцитом трохи більше ніж 6 мільярдів гривень і головне - прийнято бюджет з дефіцитом 5,3%.

Також Азаров наголосив, що запевнив представника МВФ у тому, що бюджет буде виконано зі встановленим дефіцитом. Таке запевнення главі уряду довелося зробити після того, як представник МВФ "в обережній формі висловив сумнів" з приводу того, вдасться чи не вдасться урядові виконати бюджет зі встановленим дефіцитом.

"Як буде за фактом? – (запитав Альєр - ред.). За фактом, відповів я, виконуватиметься закон. Сказати, що станом на сьогодні дефіцит бюджету становить 5,3% я, звичайно, не можу, бо бюджетний рік по суті справи щойно почався і закон набув чинності кілька тижнів тому. Тому зараз фінансова ситуація непроста. Але вона, безперечно, буде стабілізована і ми рік закінчимо з таким дефіцитом. Тому, якщо МВФ хоче разом з нами брати участь у цьому успіху, а це буде великим успіхом для держави, - з 16% дефіциту торік прийти до 5,3%, то ми готові разом з МВФ розділити цей успіх України", - сказав Азаров.

Він також дав зрозуміти, що вважає свою обіцянку вагомим аргументом для МВФ.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко заявив, що МВФ не вірить Україні та сумнівається у здатності її влади забезпечити виконання плану із збору доходів до держбюджету.

Зокрема, проблемним для МВФ здається питання виконання держбюджету із зазначеним дефіцитом.

Раніше Україна та фонд попередньо узгодили договір про виділення кредиту в розмірі 19 мільярдів доларів.

Читайте також:

Україна та МВФ домовилися про кредит у 19 мільярдів доларів

МВФ не вірить уряду Азарова

МВФ відзначив "значний прогрес" у переговорах з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: