Азаров запевняє, що Росія знизить ціну газу

В Кабміні заявили, що у газових переговорах з Росією намічаються позитивні зрушення.

Глава уряду Микола Азаров упевнений в позитивному результаті переговорів з Росією за ціною на газ.

Уперше, за словами Азарова, російська сторона погодилася в якості порівняльної бази розглянути умови постачань і ціноутворення російського газу в інші європейські країни.

"Тому, я доручаю міністерству енергетики і вугільної промисловості, нашій переговорній групі ретельно проаналізувати аналогічні умови "Газпрому" з іншими країнами. Переконливо довести, що умови контракту для України не відповідають звичайним ринковим умовам ціноутворення. Наша сила в переговорах - це сила аргументів. Отже, вони мають бути бездоганними і неспростовними. Ми упевнені в позитивному результаті переговорів", - сказав Азаров.

Як повідомлялося, в понеділок, 6 червня, глава російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер сказав, що компанія не готова переглядати газові угоди з Україною.

7 червня, Азаров у черговий раз безуспішно спробував домовитися з керівництвом Росії про зниження ціни на газ. У відповідь російський прем'єр Володимир Путін нагадав про підписаний контракт і заявив, що газ подешевшає лише у разі вступу України в Митний союз.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Зі свого боку міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Міністр пропонує переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як відомо, у першому кварталі ціна на російський газ для України складала близько 264 доларів, а в другому майже досягла відмітки в 296 доларів за тисячу кубометрів. Прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає, що оптимальна для української економіки ціна на російський газ складає 200 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Росія не злякалася "газових" ультиматумів Азарова

Азаров шукає альтернативу російському газу

Бойко висунув Росії газовий ультиматум

Росія не змінить ціну на газ для України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

ВідеоАзаров запевняє, що Росія знизить ціну газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: