Азаров заявив, що дорогий газ може підірвати стосунки України та Росії

Глава уряду Микола Азаров вважає, що неринковий газовий контракт між Росією та Україною може погіршити стосунки двох держав.

Високі ціни на газ можуть підірвати довгострокову співпрацю України та Росії, заявив під час українсько-російського форуму прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Рано чи пізно нерівноправний договір підірве основу такого довгострокового співробітництва. Яким би він (договір) не був вигідним, на певному етапі однією із сторін наявність такого нерівноправного договору рано чи пізно підірве, і дуже серйозно підірве, основу довгострокового співробітництва", - заявив Азаров .

Він також зазначив, що нинішня ціна на газ не ринкова, і Україні з Росією потрібно переглянути "Харківські домовленості".

"Нам не потрібні знижки, нам не потрібні преференції, ми хочемо справедливості", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, що Микола Азаров не унеможливлює розірвання україно-російських газових контрактів в судовому порядку.

"Урядом розглядається можливість розірвання контрактів в судовому порядку. Але це дуже відповідальне рішення, ми все-таки сподіваємося, що змінити формулу вдасться шляхом переговорів", - підкреслив він.

Як відомо, Україна вже протягом півроку намагається домовитися з "Газпромом" про перегляд формули ціноутворення на газ. На сьогоднішній день вже було проведено декілька раундів безрезультатних переговорів.

"Нафтогаз" намагався "надавити" на російського експортера погрозами підвищення вартості транзиту блакитного палива через свою територію, проте такі заяви очікуваного ефекту не мали. У відповідь російська сторона заявила, що буде всіляко намагатися скоротити обсяги транзиту газу через Україну.

Як варіант виходу з ситуації "Газпром" пропонував продавати Україні паливо за європейською ціною, але зі знижкою у 40% в обмін на створення СП з "Нафтогазом". Україна від такої пропозиції відмовилась.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Росія не змінить ціну на газ для України

Азаров: газовий контракт з Росією буде розірвано

Азаров не виключає розірвання газових контрактів через суд

Азаров сказав, скільки Україна платитиме за газ у четвертому кварталі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: