Азаров знову вимагатиме у Путіна переписати газові контракти

Український прем'єр вважає, що зростання цін на нафтопродукти як ніколи підвищує актуальність перегляду формули утворення ціни на газ.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з главою уряду Росії Володимиром Путіним 12 квітня в Києві має намір обговорити питання про зміну угоди про постачання газу. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів.

Азаров підкреслив, що питання планується розглянути під час засідання наступного тижня міжурядового українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва міждержавної комісії.

У зв'язку з цим Азаров доручив першому віце-прем'єр-міністру Андрію Клюєву і міністру енергетики і вугільної промисловості Юрію Бойку підготувати додаткові аргументи для перегляду угоди.

"Враховуючи те, що наступного тижня ми плануємо провести засідання міжурядового українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва, доручаю першому віце-прем'єр-міністру Клюєву, який відповідає, зокрема, за російський напрямок, і міністру енергетики і вугільної промисловості Бойку запропонувати додаткові аргументи, щоб переглянути угоду про постачання газу з Російською Федерацією", - сказав Азаров.

Прем'єр підкреслив, що зростання цін на нафтопродукти як ніколи підвищує актуальність перегляду формули утворення ціни на газ. "Цей спадок (формула) зв'язує нас по руках і ногах", - сказав він.

Нагадаємо, згідно з підписаними у січні 2009 року російсько-українськими газовими контрактами на період до 2020 року, ціна імпорту російського газу розраховується за формулою, що враховує зміну цін на мазут і газойль.

У першому кварталі 2011 року ціна газу, що імпортується в Україну, становитиме 264 доларів за тисячу кубометрів. Водночас, за прогнозами Кабміну, середньорічна ціна на поставлений ВАТ "Газпром" природний газ для України поточного року може перевищити 300 доларів за тисячу кубометрів.

Глава українського уряду Микола Азаров не раз заявляв, що Україна наполягає на перегляді газових контрактів із Росією й має намір переконати російську сторону в необхідності це зробити. На його думку, існуючі умови закупівлі газу в Росії згубні для економіки України.

Читайте також:

Азаров пригрозив відмовитись від російського газу

Російський газ для України подорожчає на 30%

Україна домовилася з МВФ: газ подорожчає на 30%, комунальні тарифи на 62%

ВідеоАзаров знову вимагатиме у Путіна переписати газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: