Азаров зустрівся з Путіним в Сочі

Керівники урядів обговорюватимуть українську газову трубу, енергетику, авіабудування та питання в галузі АПК.

У Сочі розпочалося засідання міжурядового комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії, на якому, зокрема, йтиметься щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму.

Засідання проводять прем`єр-міністри України і Росії Микола Азаров і Володимир Путін.

Для проведення засідання комітету українська сторона підготувала ряд пропозицій.

Зокрема, внаслідок розширення торговельно-економічної співпраці пропонується поставити завдання досягти до кінця цього року докризових обсягів двосторонньої торгівлі – 39-40 млрд доларів і визначити перелік інфраструктурних проектів для спільної реалізації.

У сфері ПЕК українська сторона пропонує підготувати до 1 жовтня нові міжурядові угоди про співпрацю в газовій сфері і про поставки і транзит нафти. А також відновити консультації щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму і активізувати роботу з делімітації морських кордонів і шельфу.

В області атомної енергетики пропонується укласти до 1 червня довгостроковий контракт на поставку ядерного палива, створити в Україні завод з виробництва ядерного палива і узгодити питання виділення держкредиту Росії на добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

В галузі авіабудування українська сторона пропонує завершити підготовку для підписання міжурядової угоди про серійне виробництво Ан-124 і активізувати роботу з організації випробувань і серійного виробництва Ан-70.

В галузі транспорту пропонується реалізувати проекти будівництва ширококолійної залізниці Кошице-Братислава-Відень, врегулювати майнові питання на ділянці залізниці Россош-Чорткове-Міллерове, де російська залізниця кілька разів проходить територією України, забезпечити безпеку судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці, а також роботу залізнично-поромної переправи між портами Криму і Кавказу, і відпрацювати питання будівництву моста через Керченську протоку, кільцевої автомагістралі уздовж Чорного моря.

Також планується розглянути питання будівництва магістралі Москва-Київ, Москва-Сімферополь.

У галузі АПК українська сторона пропонує відновити інспекцію українських м`ясомолочних підприємств для доступу продукції на російський ринок, підготувати угоду про співпрацю в сфері карантину рослин, активізувати залучення інвестицій в інфраструктуру зернового ринку.

У науково-технічної співпраці Україна пропонує РФ продовжити реалізацію програми нанотехнологій і визначити інші пріоритетні напрями співпраці.

Читайте також:

Азаров відправився до Путіна в Сочі

Росія претендує на повний контроль над українською газовою трубою

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: