Азербайджанська нафта потекла до Білорусі через Україну

Азербайджан почав постачання нафти для Мозирського нафтопереробного заводу в Білорусі через український нафтогін Одеса-Броди.

Почалися постійні постачання азербайджанської нафти по трубопроводу Одеса - Броди через Україну до Білорусі для Мозирського нафтопереробного заводу.

Зацікавленість державної нафтової компанії Азербайджану (ДНКАР, SOCAR) в постачанні азербайджанської нафти в Україну та транзиту через неї підвищилася після виходу компанії на український ринок як роздрібного продавця нафтопродуктів.

У січні ДНКАР відкрила мережу автозаправних станцій в Україні, яку планує розширити протягом найближчих п'яти років. Планується, що за цей період кількість автозаправних станцій, які будуть функціонувати під брендом SOCAR, досягне 500 одиниць.

Раніше повідомлялося, що Україна і Білорусь планують задіяти нафтопроводи Одеса-Броди і "Дружба" для регулярного постачання сировини з чорноморського порту Південний на Мозирський НПЗ. Пробне прокачування 80 тисяч тонн нафтиз цим маршруту завершилося 24 листопада 2010 року.

Нагадаємо, за підсумками переговорів президентів України та Азербайджану Віктора Янукович та Ільхама Алієва в Давосі сторони підписали документи про транспортування азербайджанських нафти і газу в Україну, а також уклали меморандум про співпрацю в організації постачань скрапленого газу до України.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, Азербайджан пропонує постачати Україні до 8 млн тонн нафти. Рентабельність роботи нафтопроводу Одеса-Броди, за підрахунками Бойка, буде досягнута при прокачуванні не менш 10 млн тонн нафти на рік.

Читайте також:

Азербайджан постачатиме газ в Україну

Росія залишила Європу та Україну без азербайджанського газу

Одеса-Броди качатиме нафту в Білорусь до 2013 року

Нафтогін Одеса-Броди завантажать на 100%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: