"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Олександр Лукашенко визнав факт фінансової кризи у Білорусі і пообіцяв "викрутитися" із ситуації.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав факт девальвації національної валюти і висловив упевненість, що країна "викрутиться" з кризи, при цьому не вдаючись до масової приватизації.

"Може, з емісією переборщили, але все-таки головне - стрибок цін на енергоресурси", - заявив він в Астані, виступаючи в Євразійському національному університеті імені Л. Гумільова.

Як зазначив президент Білорусі, "той курс, який встановиться, таким і буде".

"Вчора десь визначили його на рівні 5 тис. за долар, нехай відбулася девальвація. Нічого. Головне - цим розпорядитися як треба", - сказав Лукашенко.

За словами Лукашенка, країну накрила друга хвиля кризи. У першу чергу через зростання цін на енергоносії.

Крім цього, президент підкреслив необгрунтованість заяв про те, що Білорусь почне масову приватизацію, щоб вирішити свої економічні проблеми.

"На нашу думку, приватизація не повинна мати обвального характеру", - зазначив глава Білорусі.

Як повідомлялося, вкладники білоруських банків, які зберігалі свої заощадження у національній валюті, втратили більше мільярда доларів через девальвацію рубля.

На початок квітня сума вкладів населення в національній валюті складала 9,7 трильйона білоруських рублів, що по курсу обміну 3100 рублів за долар складало близько 3,1 мільярдів доларів. Після проведеної владою 24 травня девальвації ця ж сума по курсу обміну 4930 рублів за долар зменшилася до 1,8 мільярдів доларів. За один день на рахунках в національній валюті населення втратило 1,3 мільярда доларів, підрахували економісти.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Білоруські вкладники втратили мільярд доларів через девальвацію

Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: