Багатомільярдний штраф АМКУ не вплине на вартість цигарок для українців – виробники

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учасники ринку переконані, що їм вдасться відстояти свою позицію в судах.

Компанії-виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть свій рекордний штраф – за рішенням Антимонопольного комітету вони мають сплатити 6,5 мільярдів гривень. На ринку одразу заговорили про те, що чималий штраф не вплине на вартість сигарет у роздрібній торгівлі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На виїзді з Києва цілодобово виробляють цигарки. Директор підприємства каже, що їхня компанія – один з найбільших платників податків в Україні. Фірма завжди працювала законно, а в 2010-2011 роках згоду на концентрацію послуг із розповсюдження тютюнових виробів давав саме АМКУ. Тому, мовляв, нинішні його  претензії – безпідставні: "Концентрація тоді була схвалена АМКУ. І в не було причин гадати, що в цьому є щось незакконне".

Відео Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

За рішенням Антимонопольного комітету за монополію вони мають сплатити 6,5 мільярдів гривень. На ринку одразу заговорили про те, що чималий штраф вплине на вартість сигарет у роздрібній торгівлі.  

Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

Голова комітету Юрій Терентьєв пояснює: його відомство тоді справді давало дозвіл, але з обмеженнями. "На той момент загальна ринкова частка цих закупівель не повинна була перевищувати 20%", - пояснив він. Попри таку вимогу, з 2013 року абсолютна більшість тютюнових компаній в Україні працює лише з одним посередником, прибуток якого, як твердить чиновник, більший за сумарний виторг самих виробників.

Цей монополіст – компанія "Тедіс". Раніше вона називалася "Мегаполіс" і була заснована... росіянами. Прізвища засновників – Кесаєв, Кациєв – пов’язують із російською владою. Генерельна прокуратура України проводила обшуки в компанії "Тедіс" у 2017 році. Арсен Аваков закидав компанії фінансування терористів на Донбасі. Однак судових вироків щодо фірми досі немає.

Антимонопольний комітет оштрафував "Тедіс" на 3,4 мільярди гривень. Фірма реагує передбачувано: "Рішення Антимонопольного комітету прийнято з порушенням вимог чинного законодавства, без наявної доказової бази та з надуманих підстав. Компанія працювала і продовжує працювати виключно в межах законодавчого поля". Компанія планує оскаржувати рішення регулятора. Так само збирається чинити і один із оштрафованих виробників сигарет.

Вартість тютюну від цих подій набйлижчим часом не зросте – прогнозують учасники ринку. За словами директора виробництва, судові оскарження триватимуть, найпевніше, роками, а відтак термін сплати штрафу розтягнеться, якщо штраф узагалі відбудеться. 

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції