Балога: в Україні немає власного газу

Віктор Балога заявляє, що політика уряду в сфері газопостачання створює серйозні загрози економічним інтересам держави.

Глава Секретаріату президента України Віктор Балога заявляє, що політика нинішнього уряду в сфері газопостачання, яку втілює Міністерство палива та енергетики під керівництвом Юрія Бойка, створює серйозні загрози економічним інтересам держави.

Віктор Балога
УНІАН
Віктор Балога звинувачує уряд в непрофесіоналізмі
"Кабінет міністрів невтомно розсилає бравурні реляції про закачані в підземні газосховища 20 млрд. кубометрів газу. Однак насправді майже 16 млрд. із цього обсягу належить компаніям-нерезидентам: 7 млрд. у власності "РосУкрЕнерго", а 8,8 млрд. розпоряджається "УкрГазЕнерго". Станом на 1 серпня "Нафтогаз України" володіє лише 2,2 млрд. кубометрів газу", - сказав Балога, повідомили УНІАН у прес-службі президента.

Таким чином, стверджує Балога, Україна не має бодай мінімально необхідного газового резерву для впевненого входження в осінньо-зимовий період.

"Як з’ясувалося, власних запасів вуглеводнів у країні не створено. Те, що знаходиться в наших підземних газосховищах, нам зовсім не належить. Газотрейдери-монополісти цілком можуть заломити за газ захмарну ціну. Внаслідок кричущого непрофесіоналізму паливного міністерства вже взимку цього року держава ризикує опинитися в умовах жорсткого і виснажливого для економіки цінового диктату", - заявив він.

Керівник Секретаріату звернув увагу, що “в лещатах” високих цін на газ країна може опинитися в умовах неготовності житлово-комунального господарства до зими. "Урядовці самі змушені визнати, що об’єкти ЖКГ не здатні сповна забезпечити тепло і гарячу воду для українців. Тому цілком імовірні значно підвищені ціни за спожитий газ проллються на всіх нас холодним душем і в прямому, і в переносному значеннях", - сказав Балога.

Енергетика
За твердженнями глави СП, в Україні може наступити енергетична криза вже цієї зими
За його словами, Кабінет міністрів допустив скорочення видобутку газу в Україні: за п’ять місяців 2007 року на 598 тис. кубометрів, або на 6,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також, сказав Балога, “уряд так і не спромігся налагодити конструктивний переговорний процес із Росією щодо ціни на газ на 2008 рік”.

"Заспокійливі заяви урядовців про досягнення прийнятних цін спростовуються росіянами. Уже серпень, а наша країна й досі не знає, за скільки купуватиме блакитне пальне наступного року. Відтягування конкретних домовленостей послаблює, передусім, наші позиції, адже чим ближче до зими, тим поступливішою доведеться бути українській стороні", - зазначив він.

Глава Секретаріату президента констатував наявність кризових тенденцій в енергетиці, причиною яких він назвав неефективне управління галуззю профільним міністерством. На думку Балоги, вже накопичилося багато невирішених проблем (зокрема щодо умов транзиту газу та його зберігання в українських газосховищах), які створюють реальну загрозу економічній безпеці країни.

Балога також не виключив, що скоро ці проблеми будуть розглянуті на спеціальній нараді за участю президента та прем’єр-міністра, де міністр Юрій Бойко особисто звітуватиме за стан справ у галузі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: