Банк "Хрещатик" виставляв на продаж "фіктивні" облігації

Фонд гарантування вкладів після аудиту виявив нові факти зловживання топ-менеджерами банку.

Визнаний неплатоспроможним банк "Хрещатик" виставляв на продаж облігації, які не були забезпечені та емітовані фірмами, що мають ознаки фіктивності. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів вибірковий аудит таких документів і 85% серед них виявилися незабезпеченими.

Про викриття нових фактів, що можуть свідчити про зловживання посадовими особами банку, повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Аналіз портфелю цінних паперів виявив, що на початок квітня цього року у ПАТ "КБ "Хрещатик" на балансовому рахунку "Боргові цінні папери, випущені небанківськими фінансовими установами, у портфелі банку на продаж" обліковувались облігації на загальну суму понад 2,27 млрд грн. При цьому, майже 85% з них виявились незабезпеченими. До того ж, емітенти цих цінних паперів мали усі ознаки фіктивності – відсутність основних фондів та виробничих запасів, чисельність працюючих 1-2 особи, отримані кошти від реалізації облігацій направлялися як внески в статутні фонди інших суб'єктів господарювання. За попередньою інформацією, у 91,8% випадків компанії, що випускали облігації, виявилися пов'язаними з банком особами", – ідеться в повідомленні.

Про виявлені факти порушень Фонд планує передати результати перевірок правоохоронцям.

Нагадаємо, ще один вибірковий аудит активів "Хрещатика" виявив численні факти, які могли спричинити недоотримання банком прибутку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: