Банк "Київ" розрахувався з боргами грошима за комунальні платежі

В результаті компанії "Київенерго", "Київводоканал" і "Київгаз" не отримали відповідні кошти.

Столична прокуратура повідомила, що з 13 січня по 9 лютого банк "Київ" не перерахував на рахунок КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" (ГІОЦ) 3,6 млн. грн., сплачених громадянами за комунальні послуги, а "направив їх на погашення власних кредитних зобов'язань".

В результаті компанії "Київенерго", "Київводоканал" і "Київгаз" не отримали відповідні кошти. "Банк створив ситуацію, яка могла б призвести до відмови від надання комунальних послуг мешканцям столиці, які платять за них своєчасно і в передбаченому обсязі", - підкреслюється в повідомленні прес-служби прокуратури. Прокуратура внесла розпорядження АКБ "Київ" забезпечити захист інтересів киян. Нагадаємо, 9 лютого Нацбанк ввів в АКБ "Київ" тимчасову адміністрацію, оскільки банк не повертав вкладникам депозити і не виплачував відсотки по них.

Як пояснив заступник начальника одного з управлінь прокуратури Києва В'ячеслав Мармиш, приводом для перевірки АКБ "Київ" стали газетні публікації. "Були статті про те, що банк заморозив виплати по комунальних платежах. Тому ми почали перевірку", - розповів Мармиш.

У компаніях "Київенерго", "Київгаз" і "Київводоканал" підтверджують висновки прокуратури. Зокрема, як повідомила прес-секретар "Київенерго" Іванна Майстренко, по більшості платежів філіали банку "Київ" висилали тільки реєстри - документи, що свідчать про те, які суми повинні бути перераховані. "Відповідно до цих циркулярів виходило, що нам повинні виплатити 197 тис. 52 грн. Проте "живими" грошима ми отримали тільки 18 тис. 351 грн.", - заявила Майстренко.

За інформацією прес-служби "Київгаза", якщо раніше компанія отримувала від ГІОЦ близько 1 млн. грн., то за останні два місяці сума перерахувань "склала всього лише 20-30 тис. грн". При цьому в "Київгазі" не уточнили, яку саме суму не перерахував банк "Київ", проте заявили, що мають намір стягнути її в судовому порядку.

За словами В'ячеслава Мармиша, в даному випадку прокуратура могла лише винести тимчасовому адміністратору банку розпорядження "відносно захисту інтересів громадян від наслідків протиправної діяльності банку". "Банк – самостійна юридична особа, яка діє відповідно до своїх статутних положень. Тому притягти до відповідальності колишнього голову правління банку неможливо", - пояснив Мармиш.

Тимчасова адміністрація АКБ "Київ" поки не знає, як виконати розпорядження. "Розпорядження прокуратури Києва датоване 27 лютого, а надійшло до нас у понеділок. В даний час документ тільки розглядається представниками тимчасової адміністрації", - повідомили в АКБ "Київ".

Читайте також:

Банки без тимчасової адміністрації залишать без державної допомоги

Нацбанк взяв під свій контроль "Трансбанк"

В Україні закриваються 13 банків

У банк "Київ" не вводили тимчасової адміністрації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: