Bank of America обіцяє розрахуватися з державою до кінця року

BOA повідомив про отримання прибутку за підсумками січня-лютого.

Виконавчий директор і голова ради директорів Bank of America (BOA) Кеннет Льюїс на цьому тижні заявив, що банк може погасити заборгованість перед державою в розмірі 45 млрд. доларів вже до кінця 2009-го або початку 2010 року.

Раніше BOA слідом за двома іншими провідними фінансовими інститутами США повідомив про отримання прибутку за підсумками січня-лютого. Експерти вважають, що світло в кінці тунеля для американської банківської системи вже видно, хоча до виходу з кризи ще далеко.

За словами Кеннета Льюїса, BOA міг би розплатитися з державою вже зараз, проте цьому перешкоджають суворі вимоги щодо резервів капіталу, встановлені фінансовим регулювальником. Глава BOA не сумнівається, що за підсумками 2009 року банк покаже чистий прибуток. Відповідно, особливо підкреслив Люіс, в націоналізації банку немає жодної потреби.

Глава Bank of America, що керує банком з 2001 року, дав зрозуміти, що має намір залишатися біля керма до повного виведення BOA з кризи. Раніше деякі з фінансистів критикували Кеннета Льюїса за покупку банком його конкурента Merrill Lynch (угоду було схвалено у вересні 2008 року і завершено 1 січня цього року). Через цей крок положення BOA погіршилось, і він був вимушений позичити ще 20 млрд. доларів в уряду в рамках програми допомоги фінансовому ринку додатково до узятих раніше 25 млрд. доларів. У зв'язку з цим на адресу Льюїса пролунало кілька закликів піти у відставку.

Проте він заявив, що через три роки покупка Merrill вважатиметься найкращим придбанням за всю історію BOA. При цьому Кеннет Льюїс відзначив, що має намір залишатися на чолі Bank of America, принаймні до тих пір, поки банк не розплатиться з державою і не отримає 30 млрд. доларів чистого річного прибутку. За словами Льюїса, вийти на цей рівень банк зможе вже в 2011 році.

Зазначимо, що раніше керівники двох провідних американських банків - JP Morgan Chase і Citigroup - також заявили, що за підсумками січня і лютого їхні фінансові інститути отримали прибуток. Це свідчить про те, що американські банкіри почали рік з хорошим настроєм, хоча експерти радять не поспішати з висновками. "Слід почекати результатів хоч би першого кварталу, - сказав аналітик ІК "Трійка Діалог" Ендрю Кілі. - Поки що дуже зарано робити якісь висновки". На його думку, індикатором виходу з кризи економіки США в цілому і фінансової системи зокрема повинне стати поліпшення ситуації на житловому ринку, але ціни там як і раніше падають.

Учасники фондового ринку в світле майбутнє BOA вже починають вірити: ціна акції банку на Нью-йоркській фондовій біржі виросла до 7,67 долара 18 березня з рекордно низького рівня 3,14 долара 8 березня. Разом з тим перед схваленням операції з Merrill Lynch у вересні 2008 року ціна акції BOA складала 33,74 долара. На думку аналітиків Reuters Estimates, за підсумками 2009 року акціонери BOA можуть отримати 0,5 долара прибутку на акцію.

Читайте також:

Іпотечний скандал: банк ING подав у суд на українців

S&P дала негативний прогноз для "Укрсоцбанку"

Банкір-мільярдер видурив у американців 8 млрд. доларів

Долар впаде через фінансову політику США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: