Банк соратника Тимошенко вимагає пільгових умов рекапіталізації

Підконтрольний Костянтину Жеваго банк "Фінанси і Кредит" не хоче передавати під контроль уряду 75% акцій.

Сталі відомі умови рекапіталізації шести з семи банків, акціонери яких попросили допомоги в держави. Сьомий – банк "Фінанси і кредит" – продовжує переговори, вимагаючи вигідніших умов надання державної допомоги.

За інформацією видання "Дело", в обмін на фінансування уряд має намір отримати в банках "Київ", "Родовід" і "Укрпромбанк" 99% акцій, в банку "Надра" - 91,8%, "Імексбанку" і "Укргазбанку" - 75%+1 акція.

Як зазначає видання, для банку "Фінанси і Кредит", підконтрольному депутату від БЮТ Костянтину Жеваго, умови рекапіталізації остаточно ще не визначені.

"Зараз йде дискусія з приводу банку "Фінанси і Кредит", який також відповідає критеріям (рекапіталізації). Остаточно буде зрозуміло після додаткових переговорів з власниками банку, скільки відсотків акцій перейде державі", - повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Однією з основних умов виділення державної допомоги був розмір пакету акцій банку, який переходив під контроль уряду, - не менше 75%+1 акція.

В банку "Фінанси і Кредит" говорять, що готові поділитися тільки 50% плюс 1 акція, і пояснюють свою позицію тим, що ситуація в банку краща, ніж в інших установах, що підлягають рекапіталізації.

"Частка входження держави в інші банки не збігається з тією часткою, яка була прийнята на зборах акціонерів банку. Нами було запропоновано 50% плюс 1 акція - так, як це раніше вказувалося в постанові уряду. У нас в банку ситуація... не можна говорити, що не така погана, але набагато краще, ніж у тих банках, які погодилися на рекапіталізацію. Тому ми продовжуємо переговори", - сказала прес-секретар банку "Фінанси і Кредит" Наталія Нападовська.

За словами Нападовської, переговори про ступінь участі держави в капіталі банку "Фінанси і Кредит" завершаться в найближчі кілька днів".

Інші банкіри вважають суб'єктивною таку оцінку становища окремо взятого банку. "Кожен банк, в якому зараз не введено тимчасову адміністрацію, говоритиме про те, що в них ситуація краща, ніж в інших. Це суб'єктивна точка зору", - вважає почесний президент "Укргазбанка" Василь Горбаль.

Видання уточнює, що банк "Фінанси і Кредит" контролюється народним депутатом Костянтином Жеваго. У 2006 році Жеваго потрапив до парламенту за списком БЮТ під 62-м номером. Тоді багато політологів називали його одним з головних фінансових спонсорів блоку.

Читайте також:

Держава забере собі "Надру", "Родовід" і ще чотири проблемних банки

В НБУ нарахували 26 банків, які можна рекапіталізувати

Уряд назвав перелік банків, які отримають гроші у першу чергу

Українським банкам дадуть 44 млрд. Виживуть тільки найсильніші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: