Банк зі США знайде для "Енергоатому" 250 мільйонів доларів на будівництво сховища ядерних відходів

Послуги компанії коштуватимуть півтора мільйона доларів.

Знайти 250 млн доларів інвестицій шляхом випуску облігацій на фондовому ринку США на будівництво централізованого сховища ядерних відходів українському "Енергоатому" допоможе американська компанія "Merrill Lynch, Pierce, Fenner&Smith Inc.", яка діє як "Bank of America Merrill Lynch". За свої послуги ця фірма візьме 1,5 млн доларів.

Відповідну угоду про співпрацю, про яку компанії домовилися ще в червні, підписали 1 вересня. Про це повідомляється в системі державних закупівель ProZorro, пишуть "Наші гроші".

Зазначимо, що "Bank of America Merrill Lynch" – інвестиційний підрозділ "Bank of America" з "Великої четвірки" найбільших банків США.

Сховище ядерних відходів у Чорнобильській зоні будуватимуть спільно з "Holtec International". Проектантом є ПАТ "Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект". Туди звозитимуть для "сухого" зберігання відпрацьоване паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС, тоді як Запорізька АЕС має власне сховище.

Нині Україна вивозить більше половини відпрацьованого палива до Росії для зберігання з подальшою переробкою.

Раніше стало відомо, що українське державне підприємство "Ядерне паливо" підписало контракт із російським Міжнародним центром зі збагачення урану про співпрацю у 2016 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: