Банкам Білорусі дозволили продавати валюту на "соціально значимі цілі"

У Білорусі купити валюту за офіційним курсом можна лише у декількох банках, і лише з підтвердженням крайньої потреби у її купівлі.

Національний банк Білорусі уповноважив декілька банків республіки скуповувати іноземну валюту в місцях відпочинку і продавати її тільки на "соціально значимі цілі".

За словами глави Нацбанку Білорусі Надії Єрмакової, у країні поки недостатньо валюти, щоб вільно продавати її в обмінних пунктах. Наразі населення може купити валюту по легальному курсу лише на соціальні потреби.

"Білорусьбанк більше двох місяців продає на ці цілі іноземну валюту. Якщо, приміром, людині потрібні гроші на відпустку, потрібно пред'явити копію квитків, що вони дійсно є, і валюту тієї країни їй продадуть", - сказала Єрмакова.

У той же час, вона відмітила, що не сприймає це за велику проблему, оскільки у багатьох країнах світу валюту у вільному обігу немає, але економіка цих держав активно розвивається.

"Не зовсім правильно, щоб у нас валюта лежала в кишені. Рубля немає, хліб не можемо купити, тому що бережемо в кишені 15-20 доларів", - додала глава Нацбанку.

Нагадаємо, девальвація офіційного рубля від початку кризи склала 55%. Для порятунку Антикризовий фонд ЕврАзЕс, контрольований Росією, схвалив виділення Білорусі кредиту у 3 мільярди доларів строком на 10 років.

Для цього Білорусь зобов'язалася в подальші 3 роки розпродати державні активи вартістю 7,5 мільярда дол.

Нагадаємо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Читайте також:

Білоруські банки масово закривають обмінники

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: