Банкам та обмінникам дозволили змінювати курси валют по кілька разів на день

Нововведення набрали чинності з 15 червня.

Відсьогодні, 15 червня, набрала чинності третя порція скасування адміністративних обмежень на валютному ринку. Попередні почали діяти з 9 та 13 червня.

БЕЗСТРОКОВІ НОВОВВЕДЕННЯ ІЗ 15 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ:

Нацбанк спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій.

Банки та обмінники матимуть право протягом операційного (робочого) дня змінювати курси валют по кілька разів. "Це дозволить знизити для них ризики, які можуть виникати в результаті змін ринкової кон'юнктури протягом дня, і, як наслідок, зменшити спред між курсами купівлі та продажу іноземної валюти", – пояснили в НБУ.

Банк чи мережа обмінників може встановлювати в різних своїх відділеннях різні курси валют. "Завдяки цьому банки та фінансові установи зможуть краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку", – переконані в Нацбанку.

Під час здійснення готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

Розширили перелік іноземних валют, які банки та фінустанови можуть конвертувати. Відтепер вони можуть здійснювати конвертацію готівки іноземної валюти не лише 1-ї групи, а й 2-ї групи Класифікатора іноземних валют.

Під час валютообмінних операцій показувати паспорт громадянина України касиру потрібно, як і було до цього. Проте касир повинен робити копії сторінок паспорта лише тоді, коли сума купівлі валюти перевищує 150 тис. грн. Якщо сума менша – просто показати паспорт, без копіювання сторінок.

Нацбанк дозволив змінювати курс упродовж дня та збільшив ліміт купівлі валюти

Якщо досі на день можна було купити валюти на 6 тисяч гривень, то тепер на 12 тисяч гривень. Це майже 480 доларів за нинішнім курсом. Змінено і правила видачі готівки із банківських рахунків. Обмеження на зняття гривні скасували узагалі. А от ліміт на зняття доларів чи євро збільшився удвічі. Тепер на день із рахунку можна зняти валюти в еквіваленті 100 тисяч гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: