Банкам заборонили видавати фізособам валютні кредити

Заборона використання іноземної валюти для кредитування розповсюджується на всі операції з надання кредитів у повній сумі або частками.

Національний банк заборонив видачу будь-яких валютних кредитів фізичним особам, які не займаються підприємницькою діяльністю.

Про це говориться у роз`ясненні НБУ на офіційному веб-сайті.

"Національний банк нагадує, що дія пункту 6 Закону в частині заборони використання іноземної валюти для кредитування... (окрім випадків цільового кредитування для оплати послуг нерезидентам за лікування і навчання за кордоном) розповсюджується на всі операції з надання кредитів у повній сумі або частками, у тому числі у формі кредитної лінії або кредиту овердрафт за картковим рахунком", - наголошується в заяві.

В повідомленні також зазначається, що у разі потреби використання платіжної картки за кордоном фізичним особам необхідно заздалегідь забезпечити наявність на ній власних коштів в іноземній валюті.

Як повідомлялося напочатку грудня, Національний банк повідомив комерційним банкам про правомірність видачі ними кредитів в іноземній валюті.

"У зв'язку із запитами банків щодо правомірності укладання кредитних договорів в іноземній валюті (Національний банк) повідомляє таке: відповідно до статті 192 Цивільного кодексу іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і порядку, установлених законом", - сказано в листі.

Зазначимо також, що президент Віктор Ющенко 19 листопада підписав закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи, яким значно обмежується валютне кредитування фізичних осіб.

Згідно з документом, забороняється валютне кредитування фізичних осіб, за винятком лікування та освіти. Можливість валютного кредитування фізосіб-підприємців зберігається, але лише в безготівковій формі.

Читайте також:

Нацбанк визнав законними усі валютні кредити в Україні

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Банкам спростили шляхи стягування заборгованості

Боржникам банків остаточно заборонили виїзд за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: