Банкам заборонили змінювати проценти за кредити

Парламент заборонив банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку.

Верховна рада ухвалила внесений депутатом від НУ-НС Борисом Тарасюком проект закону про заборону банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку. За це проголосували 239 депутатів (ПР – 1, БЮТ – 152, НУ-НС – 40, КПУ – 27, Блок Литвина - 19) з 335 присутніх у залі.

Законом, шляхом внесення змін до Цивільного кодексу України та закону України "Про банки і банківську діяльність", вводиться заборона банкам в односторонньому порядку збільшувати встановлений договором розмір процентів за кредитним договором.

"Банкам забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами або зменшувати її розмір за договорами банківського вкладу (крім вкладу на вимогу), за винятком випадків встановлених законом", - йдеться в тексті закону.

Із законопроекту вилучили норму, якою вказувалося, що "до договорів банківського вкладу та кредитних договорів, що були укладені до набуття чинності цим законом, застосовуються правила цього закону щодо недійсності умов, які передбачають можливість зміни процентної ставки в односторонньому порядку".

Закон набуває чинності через 10 днів з дня його офіційного оприлюднення. Для офіційного обнародування закону він повинен бути підписаний президентом.

Нагадаємо, раніше Нацбанк рекомендував банкам зменшити процентні ставки за кредитами в іноземній валюті, при цьому враховувати стан заборгованості по основному боргу і процентами/комісіями по ньому, а також прибутковість банку.


ВідеоБанкам заборонили змінювати умови договорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: