Банки без тимчасової адміністрації залишать без державної допомоги

Право ініціативи з питання участі держави в капіталізації банку нададуть не лише НБУ, але й Мінфіну і власникам банку.

Кабінет міністрів візьме участь в капіталізації тільки тих банків, в яких запроваджені спеціальні тимчасові адміністрації. Таке положення Кабмін затвердив постановою N148 "Про деякі питання участі держави в капіталізації банків".

"Держава може брати участь в капіталізації банку за умови, що їй передається одноосібно або разом з іншим інвестором у разі укладання договору про спільну участь в капіталізації банку не менше 50% плюс одна акція", - така м'якша умова міститься в новій редакції порядку участі держави в капіталізації банків.

Минулий варіант, затверджений 4 листопада, містив умову про обов'язкову передачу у власність держави 50% +1 акції банку.

Окрім того нова версія порядку дає право ініціативи з питання участі держави в капіталізації банку не лише Національному банку, але також Мінфіну і власникам банку (які, звертаються до Мінфіну), хоча наступний етап - подачі Нацбанком пропозиції Мінфіну - збережено.

В той же час в ньому відсутня анонсована першим віце-прем'єром Олександром Турчиновим норма про згоду держави купувати привілейовані акції в рамках капіталізації банку.

Нагадаємо, "Родовід Банк" звернувся до держави з пропозицією про капіталізацію, пропонуючи спільну участь в покупці контрольного пакету з групою компаній ISTIL.

Варто відзначити, що "Родовід Банку" немає серед тих банків, в які Нацбанк ввів тимчасову адміністрацію.

Національний банк з метою забезпечення схоронності активів та капіталу при загрозі платоспроможності призначив тимчасову адміністрацію у 9-ти банках:

1. ЗАТ „Промінвестбанк”

2. ТОВ „Укрпромбанк”

3. АКБ „Національний кредит”

4. ВАТ КБ „Причорномор’я”

5. АКБ "Київ"

6. ВАТ КБ "Надра"

7. ТОВ „Західінкомбанк”

8. АКБ "Одесса-банк"

9. АКБ "Трансбанк"

В усіх банках тимчасову адміністрацію призначено терміном на 1 рік і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів на 6 місяців з дня прийняття рішення про призначення тимчасової адміністрації.

Читайте також:

В Україні закриваються 13 банків

Банк "Надра" спіткав вибірковий дефолт

Нацбанк взяв під свій контроль "Трансбанк"

Нацбанк ввів своїх наглядачів в Укргазбанк і Соцкомбанк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: